Wyprawka dla noworodka

Wiadomość o ciąży bywa odbierana na różne sposoby. Często towarzyszą jej radość, strach i inne skrajne emocje, które często mogą występować w dziwnych kombinacjach pozornie ze sobą nie współgrających. Jako przyszły rodzic również dostrzegłem u siebie taki skrajności gdzie tak zwana zimna głowa jest doskonałym doradcą i razem z nią powinniśmy często działać zanim nasz potomek przyjdzie na świat. Masa znajomych mi osób jak i również takich, których wypowiedzi widziałem tylko przez sieć internetową wpada w szał zakupów dla maluszka. Czy jest to słuszne? Poniekąd.

Jak zdecydować, co rzeczywiście jest dobre?

W świecie rządzonym przez reklamę nie jesteśmy czasem pewni produktów, na które mamy ochotę. Wydaje się, że coś, co w przerwie pomiędzy serialem, a serialem wydaje się perfekcyjnym produktem, pomysłem czy usługą okazuje się później czymś bez czego możemy się obyć. To właśnie magia reklamy, a jeszcze mocniejsze są jej czary jeśli oglądamy ją z dzieckiem w brzuchu, a serial jest rodzinny i napawa nas złudzeniem bezpieczeństwa. Do sedna! Szykując się do rodzicielstwa należy zachować zdrowy rozsądek, bo przecież nie ma sensu kupowania chodzików dla noworodka jeśli przez pierwszych kilka miesięcy dziecko zajmuje się głownie spaniem i jedzeniem. Często w artykułach o wyprawkach dla dziecka znajdziemy niepotrzebne zapychacze szafek czyli różnego rodzaju sprzęty, które oryginalnie zapakowane będą zbierać kurz przez lata.

Jak skompletować wyprawkę dla dziecka?


Jak więc nie dać się zwariować i nie popaść w manię kupowania? Ciężko, bo żyjemy w czasach ogromnej konsumpcji, jednak dzięki prostym metodom możemy się uchronić przed niepotrzebną stratą pieniędzy. Na początek warto będzie przeprowadzić mały wywiad środowiskowy i podpytać znajomych rodziców, którzy mają przynajmniej jedno dziecko. Im więcej takich rozmów przeprowadzimy tym bardziej możemy czuć się gotowi na przywitanie na świecie małego człowieka. Dodatkowo możliwe jest, że nie tylko nasz portfel odczuje ulgę ale też doświadczenie rodziców ze stażem rozwieje niepokój u tych, którzy jeszcze nie do końca wiedzą jak się za to wszystko zabrać. Z całkowitą pewnością na liście pierwsze miejsca znajdą się wtedy takie rzeczy jak pieluchy, ubranka, przewijak czy smoczek dla dziecka. Produkty naprawdę pierwszej potrzeby, które przy dobrym rozpoznaniu w rynku możemy nabyć w rozsądnych cenach przez cały okres trwania ciąży, a niektóre otrzymać lub odkupić niedrogo używane od tych, które już ich nie potrzebują,

Wszystko należy robić z głową, bo przecież rodzicielstwo nie kończy się na pierwszych miesiącach dziecka i dobrze będzie oszczędzić na inne rzeczy potrzebne w późniejszym czasie. Jeśli chodzi o zakupy musimy pamiętać, że ceny marek reklamowanych marek mogą być często bardzo zawyżone i nieopłacalne w zakupie. Ogromna ilość wysokiej jakości produktów kryje się pod nazwami, których zupełnie nie znamy, a przecież nie musimy przepłacać za logo pieluch jeśli i tak wyrzucimy je do śmieci. Również w takiej sytuacji najlepiej poradzić się kogoś kto już dzieci ma i może nam podpowiedzieć. Zawsze warto pytać.

Redakcja mamine.pl