Idealny pokój dla malucha – nie zapomnij o podstawach!

Planowanie wystroju wnętrza w swoim mieszkaniu to dla większości osób źródło prawdziwej satysfakcji. W większości przestrzeni możemy tu swobodnie dać się ponieść fantazji, jednak w przypadku pokoju dla najmłodszego członka rodziny musimy wziąć pod uwagę coś więcej, niż tylko styl. Oto kilka kwestii, których nie warto przy tym pomijać. Zobacz jak powinien wyglądać idealny pokój dla malucha.

Agenda:

  1. Znaczenie kolorystyki – stawiamy na harmonię!
  2. Styl się liczy, ale bezpieczeństwo – jeszcze bardziej!

Znaczenie kolorystyki – stawiamy na harmonię!

Wpływ kolorów na zdrowie, samopoczucie i nastrój człowieka został już na tyle dobrze udowodniony naukowo, że nie ma tu miejsca na wątpliwości. Aranżacja pokoju dziecka to projekt, który warto zacząć od uważnego wybrania koncepcji kolorystycznej, która pozwoli maluchowi wypoczywać i rozwijać się prawidłowo. Z zasady wykluczamy w takiej sytuacji mocne, pobudzające kolory, jak intensywna czerwień, pomarańczowy lub neonowe barwy.

aranżacja pokoju dziecka

Oczywiście, ma to znaczenie głównie w przypadku dużych powierzchni, jak ściany, podłoga i sufit, a także dominujących w pokoju tkanin. Nie powinnyśmy się bać mocniejszych akcentów pośród zabawek, dekoracji i detali, ale spokojny błękit, biel, szarość czy zieleń znacznie lepiej sprawdzą na dużą skalę.

Styl się liczy, ale bezpieczeństwo – jeszcze bardziej!

Planując, jak urządzić pokój naszego maleństwa, czasem zbyt mocno ulegamy wizjom rodem z katalogów znanych firm wnętrzarskich. Jednak nie wszystko, co dobrze wygląda w takim czasopiśmie, będzie bezpieczne na co dzień, gdy przez pokój przebiegnie żwawy maluch.

Aranżacja pokoju dziecka powinna więc uwzględniać także materiały, z jakich wykonane są meble – naturalne drewno zamiast płyty, lekki stolik zamiast komódki ze szklanym blatem, i tym podobne. Nie zapominajmy przy tym także o atestach, jakie muszą posiadać wszystkie tkaniny, zabawki i przedmioty, z którymi dziecko będzie miało kontakt.

Idealny pokój dla malucha – podsumowanie

Urządzając pokój dla dziecka warto zwrócić uwagę na kolorystykę a także materiały, z którego wykonane są meble. Staraj się stawiać na delikatne, jasne kolory oraz produkty z naturalnego tworzywa. Nie zagracaj za bardzo pokoju, aby maluch miał miejsce na zabawę.

Redakcja mamine.pl