Klocki dla dzieci, czyli czym najbardziej lubią bawić się maluchy

Wybór różnego rodzaju zabawek dla dzieci jest obecnie bardzo duży. Zwracamy jednak uwagę na to, aby były one wykonane z dobrej jakości, bezpiecznych materiałów, a także miały pewien walor edukacyjny. Doskonałym rozwiązaniem są klocki dla dzieci, które umilą im każdy dzień spędzony na zabawie. Jak wybrać idealne klocki dla dzieci i dlaczego cieszą się one tak dużą popularnością wśród najmłodszych?

Klocki dopasowane do wieku

Klockami dla dzieci mogą bawić już niemowlaki – zwykle wybierają one takie, które stosunkowo łatwo jest im utrzymać w małych rączkach. Dzięki klockom dla dzieci mogą one ćwiczyć chwytanie, ale również wyobraźnię. Kolorowe elementy z pewnością przypadną do gustu najmłodszym pociechom. Niemniej jednak klocki dla dzieci są bardzo specyficzną zabawką, bowiem bardzo chętnie sięgają po nią także starszaki. O ile młodsze dzieci uwielbiają konstrukcyjne, o tyle starsze chętnie bawią się takimi, które dodatkowo mogą nauczyć ich na przykład literek lub cyferek. Dzięki temu mogą one połączyć przyjemne z pożytecznym. Ważne, aby odpowiednio dopasować klocki dla dzieci do ich wieku. W przypadku maluszków musimy zadbać o to, aby elementy zabawek nie były zbyt małe – minimalizujemy wtedy ryzyko połknięcia i zakrztuszenia się przez dziecko. Zaś starszemu dziecku lepiej zaoferować klocki, które rozwiną jego wyobraźnię, kreatywność, a także będą doskonałym pretekstem do nauki i ćwiczenia zręczności.

Na każdą okazję

Wybór klocków dla dzieci jest obecnie bardzo duży, dlatego mogą one stanowić doskonały prezent na każdą okazję. Jeśli nie wiemy, co kupić naszemu dziecku, siostrzeńcowi czy wnuczce, sięgnijmy po dobrej jakości klocki! Niegdyś dzieci bawiły się jedynie klockami kwadratowymi bądź prostokątnymi, jednak zabawa ta szybko im się nudziła. Dziś mogą próbować konstruować budowle z klocków magnetycznych, układać pierwsze słowa, a nawet zdania, ćwiczyć zręczność i precyzję. Różnorodna kolorystyka klocków dla dzieci pozwala jeszcze lepiej dopasować je do konkretnego malucha. Nie musimy już zastanawiać się, co kupić na prezent – klocki dla dzieci zawsze będą wywoływały uśmiech na twarzach dzieci w każdym wieku.

Gdzie kupować klocki?

Co prawda klocki znajdziemy dziś w każdym sklepie z zabawkami, jednak wybierajmy te, które wyspecjalizowały się w ich dostarczaniu. Klocki dla dzieci muszą bowiem posiadać odpowiednie atesty, a także wskazywać na grupę wiekową, dla której są przeznaczone. Kupujmy w sklepach internetowych – na zakupach w sieci możemy wiele zaoszczędzić, a wybór klocków dla dzieci w tego rodzaju sklepach jest naprawdę spory. 

Redakcja mamine.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.