Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Jakie kosmetyki powinny znaleźć się w kosmetyczce męskiej latem?

25 października 2023 w kosmetyczce męskiej

Latem skóra wymaga specjalnej ochrony, ze względu na szkodliwe czynniki zewnętrzne, takie jak większe promieniowanie słoneczne, wiatr, sól i suche powietrze. Zobacz, co przyda się w męskiej kosmetyczce w czasie upałów i z czego nie warto rezygnować. Chcesz poczuć się świeżo i higienicznie? Koniecznie sprawdź te kosmetyki.

Wysoka ochrona przeciwsłoneczna to must-have dla mężczyzn

Nie można zapominać o tym, że ochrona przeciwsłoneczna jest ważna zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Filtry spf to ochrona przed wysuszeniem skóry, poza tym opóźnia to procesy starzenia się skóry. Najlepiej jest stosować filtr na poziomie spf 30 lub spf 50, a im wyższa ochrona tym lepiej. Dzięki temu, skóra jest chroniona przed szybszym fotostarzeniem się. Promieniowanie UV uszkadza włókna kolagenu i elastyny, które są głównym budulcem skóry. Kremy nawilżające z filtrami do twarzy powinny zawierać również filtry spf, po to aby nie tylko pielęgnować skórę, ale ją chronić przed słońcem. Wiele osób zapomina o ochronie przed słońcem, a jest to naprawdę kluczowe. Mężczyźni powinni stosować te same zasady pielęgnacji, bo słońce wpływa negatywnie na każdy typ cery. Ma to znaczenie już w młodym wieku i wtedy najlepiej jest wyrobić sobie nawyk ochrony przeciwsłonecznej. 

Oczyszczanie skóry to istotny punkt pielęgnacji latem

Latem skóra produkuje nadmiar sebum, który jest związany z wysokimi temperaturami i warunkami atmosferycznymi. Ważne jest, aby regularnie go usuwać i aby skóra była dokładnie oczyszczona. Dzięki temu jest dobrze przygotowana do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Warto wybrać wtedy dobre żele do mycia twarzy, a także peelingi do twarzy przeciw zaskórnikom. Niektóre z nich zawierają węgiel, który odblokowuje pory i oczyszcza skórę. Peelingi mają doskonałe właściwości oczyszczające i dobrze odblokowują pory. Po oczyszczaniu warto nałożyć lekki krem na przykład z aloesem, który łagodzi podrażnienia i latem może ukoić  podrażnienia posłoneczne. Oczyszczanie i nawilżanie skóry to pierwsze czynności w pielęgnacji każdego dnia, które trzeba wykonać dokładnie i pamiętać o nich w trakcie rutyny pielęgnacyjnej. Szczególnie latem, gdy skóra ma nadmiar sebum i trzeba je regularnie usuwać. 

Dobry antyperspirant będzie idealny na upalne dni

Latem pocimy się intensywniej i normą jest, że przy trochę wyższej temperaturze, pocenie się jest mocniejsze. Wtedy warto sięgnąć po antyperspirant, który hamuje wydzielanie potu. Czym się różni dezodorant a antyperspirant? Dezodorant maskuje nieprzyjemny zapach i to jest jego główne zadanie. Nie blokuje potu, tylko wpływa na wydzielany zapach. W miarę możliwości dobrze jest wybierać taki kosmetyk pod pachy, który zawiera substancje pielęgnujące takie jak aloes, witaminy, pantenol, alantoinę. Aluminium i alkohol to składniki, których powinno się zdecydowanie unikać w takich kosmetykach. Tak samo parabeny, konserwanty i sztuczne barwniki. Warto dodać, że dezodoranty mają bardziej wyraziste nuty zapachowe i często same w sobie są stosowane zamiast perfum lub uzupełniająco do danej linii zapachowej. 

Materiał zewnętrzny

Redakcja mamine.pl

Redakcja "Mamine" to polski portal internetowy, który skupia się na tematach związanych z lifestylem, macierzyństwem, dziećmi, zdrowiem, dietą, urodą oraz modą dla kobiet. Portal ten adresowany jest głównie do mam, przyszłych mam oraz wszystkich kobiet zainteresowanych prowadzeniem zdrowego i aktywnego życia oraz dbaniem o siebie i swoją rodzinę. Redakcja "Mamine" dostarcza czytelnikom praktyczne porady, ciekawe artykuły oraz inspiracje z zakresu opieki nad dziećmi, zdrowego odżywiania, pielęgnacji urody oraz aktualnych trendów w modzie. Jej celem jest wspieranie kobiet w codziennych wyzwaniach związanych z macierzyństwem i życiem rodzinnym oraz promowanie zdrowego stylu życia i pozytywnego podejścia do siebie i otoczenia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

w kosmetyczce męskiej
modne torebki
modne sukienki na wiosnę

Jesteś zainteresowany reklamą?

modne sukienki na wiosnę