Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś

Domowe gry i zabawy

29 marca 2020

W czasie kiedy dziecko narażone jest na kontakt z innymi podczas aktywności na dworze czy w przedszkolu i szkole często zmuszone jest do pozostania w domu. Wtedy opiekun zmuszony jest do zapewnienia rozrywki w domowym zaciszu. Dla wielu może to być ciężki kawałek chleba ze względu na brak wiedzy i przeszkolenia w tym zakresie. Dziecko pod opieką wykwalifikowanego nauczyciela lub przedszkolanki ma więcej możliwości, bo przecież w tym celu kształci się wychowawców. Pytanie brzmi czy można samemu zapewnić rozrywkę w domu i jak połączyć ją z czymś pożytecznym?

Nauka przez zabawę

Zabawy dla dzieci w domu mogą być świetnym sposobem na wykorzystanie energii malucha ale też znakomitą drogą do zbliżenia się ze swoimi pociechami. Wiele osób zapomina jak kiedyś potrafiło sobie zorganizować czas lub jak nasi rodzice organizowali dla nas rozrywki. Ogromna ilość zajęć może być również fantastyczną zabawą dla samych rodziców. Trzeba jedynie znaleźć taką aktywność, która jest przyjemna jednocześnie dla różnych grup wiekowych. Jedną z takich form mogą być kalambury, w które zadziwiająco często grają dorośli ale można je przeprowadzić w tematyce sprzyjającej zainteresowaniom dzieci. Księżniczki, postacie z bajek, gier i książek to wspaniała zabawa, która jednocześnie pomaga w ćwiczeniu pamięci, motoryki, talentów aktorskich jak i również niewątpliwie zbliża dzięki masie śmiechu. Starsze dzieci mogą również świetnie się bawić oraz pochwalić się przed starszymi wiedzą w grze państwa-miasta. Wiele radości i dumy przyprawić może dziecko jeśli okazuje się, że idzie łeb w łeb z dorosłym przeciwnikiem. Takie spędzanie czasu w domu jest owocne dla tworzenia więzi między domownikami ale niesie również wiele innych pozytywnych aspektów, bo przecież nie tylko dziecko ale też rodzic ćwiczy swoje umiejętności. Gra w twistera będzie dobrą formą gimnastyki, a memory treningiem pamięci. Każda z nich wniesie coś pozytywnego jeśli będzie przeprowadzona z głową i dbałością o bezpieczeństwo, bo należy pamiętać, że w domu mamy mniejsze pole do działania niż na otwartej przestrzeni, więc nie mamy raczej szans na piłkę nożną, jazdę na rowerze albo bieganie.

Wykorzystaj technologię w zabawie i nauce

Nie zapominajmy jednak o istniejących alternatywach w cyberprzestrzeni, bo żyjemy w czasach gdzie mamy możliwość połączenia różnych form ze sobą. Konsole z tytułami interaktywnymi wspaniale wpasują się w obecne trendy jednocześnie dając wycisk naszym mięśniom. Jeżeli jest nas więcej czemu by nie przygotować sobie mini olimpiady na jednej z dostępnych platform rozrywkowych? Może się wydawać, że ilość rzeczy do robienia siedząc w domu jest ograniczona. I poniekąd jest to prawda ale ograniczenie wynika jednie z naszej kreatywności, a ta z każdym kolejnym nowym pomysłem rozciąga się i daje nam naprawdę niezmierzone możliwości na kształtowanie naszych pociech i jednoczesne rozwijanie siebie samego. Warto więc pomyśleć w szerszym kontekście o zapewnieniu dzieciom zabawy, bo naprawdę każdy jest w stanie coś wymyślić, a dziecku zapewnimy znakomitą rozrywkę, a może w przyszłości pięknie wspominane dzieciństwo.

Redakcja mamine.pl

Redakcja "Mamine" to polski portal internetowy, który skupia się na tematach związanych z lifestylem, macierzyństwem, dziećmi, zdrowiem, dietą, urodą oraz modą dla kobiet. Portal ten adresowany jest głównie do mam, przyszłych mam oraz wszystkich kobiet zainteresowanych prowadzeniem zdrowego i aktywnego życia oraz dbaniem o siebie i swoją rodzinę. Redakcja "Mamine" dostarcza czytelnikom praktyczne porady, ciekawe artykuły oraz inspiracje z zakresu opieki nad dziećmi, zdrowego odżywiania, pielęgnacji urody oraz aktualnych trendów w modzie. Jej celem jest wspieranie kobiet w codziennych wyzwaniach związanych z macierzyństwem i życiem rodzinnym oraz promowanie zdrowego stylu życia i pozytywnego podejścia do siebie i otoczenia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

kolonie dla dzieci
aranżacja pokoju dziecka
zdrowie dzieci

Jesteś zainteresowany reklamą?

zdrowie dzieci