Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś

Zabawki, które uczą – Fat Brain Toys

10 sierpnia 2021 zabawki

Fat Brain Toys to amerykańska firma, która zdobywa serca nie tylko dzieci, ale i ich rodziców. Co roku rynek zabawek dziecięcych rośnie o ok. 6%. Konsumenci zalewani są coraz nowszymi zabawkami, które mają zapewnić dzieciom rozrywkę, a ich opiekunom chwilę dla siebie. Na szczęście, wraz ze wzrostem produktów rośnie też świadomość kupujących. Klienci zaczynają zwracać uwagę na certyfikaty i normy, które muszą spełniać zabawki, i znacznie częściej wybierają te, które mają nie tylko bawić, ale też rozwijać i edukować.

Zabawki tworzone z sercem

Fat Brain Toys została stworzona w 2002 roku przez małżeństwo: Marka i Caren Carsonów w ich przydomowym garażu. Impulsem do założenia biznesu stał się ich dziesięcioletni syn, który zafascynowany prezentem Geomag, zdecydował się kupić zestaw rozszerzony, którego nigdzie nie mógł znaleźć. Zaproponował wtedy ojcu stworzenie własnej linii zabawek.

Nauka poprzez zabawę

Co wyróżnia zabawki Fat Brain Toys to ich idealne dopasowanie do wieku dziecka. Przedział wiekowy zaczyna się bowiem od niemowlaków i sięga aż do 12 lat i więcej. Dzięki temu nawet niedoświadczony nabywca będzie mógł dobrać prezent odpowiedni do możliwości obdarowywanego.

Twórcy postarali się, aby ich zabawki zapewniały dzieciom nie tylko rozrywkę, ale też naukę. Dlatego wszystkie ich produkty oddziaływają na malucha na kilku płaszczyznach: działają nie tylko na poziomie manualnym, ale też sensorycznym, za pomocą kształtów, kolorów i tekstur. W ten sposób mózg dziecka jest stymulowany wielowymiarowo i zdecydowanie szybciej rozwija zarówno umiejętność logicznego myślenia, jak i kreatywność.

Jednak nawet najlepsza zabawka edukacyjna nic nie zdziała, jeżeli nie zainteresuje sobą malucha. Tutaj Fat Brain Toys też stanęło na wysokości zadania: ich produkty to mieszanka intensywnych kolorów i ciekawych kształtów, które wręcz przyciągają do siebie dzieci w każdym wieku, a czasami również i ich opiekunów. Wraz z rozwojem dziecka i poznawaniem jego charakteru można dopasować zabawki pod względem jego zainteresowań. W ich ofercie znajdzie się coś zarówno dla dzieci, które wolą skupić się na wysiłku umysłowym, jak i takich, które na dłużej zatrzymują się przy zabawkach angażujących ruchowo.

Różnorodność produktów marki Fat Brain Toys sprawia, że każde dziecko odnajdzie wśród nich swoją ukochaną zabawkę. Piękny wygląd i niebanalne koncepcje zaciekawią nie tylko dziecko, ale też opiekunów i zachęcą do wspólnej zabawy. Wysoka jakość i wytrzymałość zapewniła marce rzeszę powracających klientów, którzy gwarantują, że zabawki spełniają wszystkie, nawet najbardziej wygórowane wymagania.

Redakcja mamine.pl

Redakcja "Mamine" to polski portal internetowy, który skupia się na tematach związanych z lifestylem, macierzyństwem, dziećmi, zdrowiem, dietą, urodą oraz modą dla kobiet. Portal ten adresowany jest głównie do mam, przyszłych mam oraz wszystkich kobiet zainteresowanych prowadzeniem zdrowego i aktywnego życia oraz dbaniem o siebie i swoją rodzinę. Redakcja "Mamine" dostarcza czytelnikom praktyczne porady, ciekawe artykuły oraz inspiracje z zakresu opieki nad dziećmi, zdrowego odżywiania, pielęgnacji urody oraz aktualnych trendów w modzie. Jej celem jest wspieranie kobiet w codziennych wyzwaniach związanych z macierzyństwem i życiem rodzinnym oraz promowanie zdrowego stylu życia i pozytywnego podejścia do siebie i otoczenia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

kolonie dla dzieci
aranżacja pokoju dziecka
zdrowie dzieci

Jesteś zainteresowany reklamą?

zdrowie dzieci