Strona główna
Dieta
Tutaj jesteś

Niezdrowe przekąski a zdrowe odżywianie

18 lutego 2022 zdrowe przekąski

Zdrowe jedzenie powinno być istotne dla każdego człowieka, szczególnie w obecnych czasach, gdy trudno jest wystrzegać się innych niż niezdrowa żywność czynników niszczących zdrowie, jak stres czy wszechobecne toksyny. 

Czego dowiemy się z artykułu?

  • Jak wygląda zdrowe odżywianie?
  • Czy wszystkie przekąski są złe?
  • Czego unikać zdrowo odżywiając się?

Jak wygląda zdrowe odżywianie?

Każdy praktycznie wie, jak powinno zdrowe odżywianie wyglądać, ale nie każdy stosuje się do doskonale znanych w teorii zaleceń. Dlaczego? Przyczyn tego z pewnością jest wiele, a jest to między innymi obawa, że zdrowe jedzenie będzie niesmaczne. Oczywiście potrawy zawsze można przyprawić w odpowiedni sposób, dzięki czemu nawet warzywa czy gotowany drób zyskają posmak wędzonki czy smak i aromat ziół. Zdrowe odżywianie polega na wprowadzeniu do swojej diety dużej ilości warzyw i owoców. Używanie w komponowaniu posiłków zdrowych białek, tłuszczy i węglowodanów.

Czy wszystkie przekąski są złe?

Co jednak z przekąskami, bez których tak wielu osobom trudno jest się obyć? Na pewno nie wszyscy potrafią wyobrazić sobie wieczorny relaks z filmem bez popcornu czy, tym bardziej, spotkanie ze znajomymi bez towarzystwa chipsów i słonych paluszków. Często to właśnie niezdrowe przekąski są głównym złem i powodują, że niemożliwe staje się stosowanie w pełni zdrowej diety. To samo dotyczy słodyczy. Warto jednak wiedzieć, że dla takich niezdrowych smakołyków można znaleźć zdrowe, wartościowe i mało kaloryczne alternatywy. Możliwości jest bardzo wiele, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Nie muszą to być od razu słupki świeżych warzyw, których wiele osób zwyczajnie nie lubi, ale na przykład warzywne chipsy. Plasterki buraka, marchewki czy liście jarmużu można polać oliwą i posypać dowolnymi przyprawami, dzięki czemu po upieczeniu w piekarniku będą smakować tylko odrobinę inaczej niż chipsy.

zdrowe przekąski

Czego unikać zdrowo odżywiając się?

Gdy chcemy zdrowo odżywiać się warto zrezygnować z wysoko przetworzonych produktów. Nie trzeba z nich rezygnować całkowicie, ale warto sprawdzić skład, aby był najkrótszy. Z diety powinny zniknąć konserwanty, ulepszacze i inne niepotrzebne składniki. Tyczy się to również słodyczy i słodkich napojów. Wprowadzanie wysoko bogatej w składniki diety, pozwala na poprawę wyglądu skóry, samopoczucia czy nawet wyników badań. Wyeliminowanie dużej ilości soli, cukru, węglowodanów, tłuszczy sprawi, że od razu będziemy czuć się lżej. Warto też zrezygnować z alkoholu i innych używek.

Podsumowując można jeść zdrowo, a jednocześnie pozwalać sobie na odrobinę przyjemności. Nie trzeba rezygnować ze wszystkiego od razu. Zdrowe przekąski są równie smaczne, co te niezdrowe. Prowadząc zdrowe odżywianie nie wyklucza od czasu do czasu zjedzenia czegoś mniej zdrowego.

Redakcja mamine.pl

Redakcja "Mamine" to polski portal internetowy, który skupia się na tematach związanych z lifestylem, macierzyństwem, dziećmi, zdrowiem, dietą, urodą oraz modą dla kobiet. Portal ten adresowany jest głównie do mam, przyszłych mam oraz wszystkich kobiet zainteresowanych prowadzeniem zdrowego i aktywnego życia oraz dbaniem o siebie i swoją rodzinę. Redakcja "Mamine" dostarcza czytelnikom praktyczne porady, ciekawe artykuły oraz inspiracje z zakresu opieki nad dziećmi, zdrowego odżywiania, pielęgnacji urody oraz aktualnych trendów w modzie. Jej celem jest wspieranie kobiet w codziennych wyzwaniach związanych z macierzyństwem i życiem rodzinnym oraz promowanie zdrowego stylu życia i pozytywnego podejścia do siebie i otoczenia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

zdrowa dieta
zdrowe odchudzanie
zdrowe przekąski

Jesteś zainteresowany reklamą?

zdrowe przekąski