Niezdrowe przekąski a zdrowe odżywianie

Zdrowe jedzenie powinno być istotne dla każdego człowieka, szczególnie w obecnych czasach, gdy trudno jest wystrzegać się innych niż niezdrowa żywność czynników niszczących zdrowie, jak stres czy wszechobecne toksyny. Każdy praktycznie wie, jak powinno zdrowe odżywianie wyglądać, ale nie każdy stosuje się do doskonale znanych w teorii zaleceń. Dlaczego? Przyczyn tego z pewnością jest wiele, a jest to między innymi obawa, że zdrowe jedzenie będzie niesmaczne. Oczywiście potrawy zawsze można przyprawić w odpowiedni sposób, dzięki czemu nawet warzywa czy gotowany drób zyskają posmak wędzonki czy smak i aromat ziół.

zdrowe przekąski

Czy wszystkie przekąski są złe?

Co jednak z przekąskami, bez których tak wielu osobom trudno jest się obyć? Na pewno nie wszyscy potrafią wyobrazić sobie wieczorny relaks z filmem bez popcornu czy, tym bardziej, spotkanie ze znajomymi bez towarzystwa chipsów i słonych paluszków. Często to właśnie niezdrowe przekąski są głównym złem i powodują, że niemożliwe staje się stosowanie w pełni zdrowej diety. To samo dotyczy słodyczy. Warto jednak wiedzieć, że dla takich niezdrowych smakołyków można znaleźć zdrowe, wartościowe i mało kaloryczne alternatywy.

Jakie możliwości jest bardzo wiele, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Nie muszą to być od razu słupki świeżych warzyw, których wiele osób zwyczajnie nie lubi, ale na przykład warzywne chipsy. Plasterki buraka, marchewki czy liście jarmużu można polać oliwą i posypać dowolnymi przyprawami, dzięki czemu po upieczeniu w piekarniku będą smakować tylko odrobinę inaczej niż chipsy!

perfumino.pl

Redakcja mamine.pl