Co uszczęśliwi młodą mamę?

W momencie kiedy zostaje się mamą, trzeba się zmierzyć z wieloma zadaniami i odwiecznymi pytaniami zadawanymi przez wszystkich. Zamiast zadawać niewygodne pytania bądź drążyć zbędne tematy pokażmy, że myślimy o przyszłej młodej mamie oraz troszczymy się o nią, czy to nasza przyjaciółka, czy siostra, bądź kuzynka. Oto parę pomysłów na ciekawy prezent dla młodej mamy. Jeden z przyjemniejszych sposobów jest zaproszenie ją do siebie bądź do kawiarni (jeśli ma jakąś swoją ulubioną to tym bardzie zabierz ją tam). Na pewno ją to ucieszy, bo będzie miała z kim spędzić czas na plotach i zwierzeniach. Z pewnością to jest najlepszy prezent jaki będzie chciała dostać, bo w ten sposób pokażesz jej że może na Ciebie liczyć. Kolejnym ciekawym pomysłem może być wręczenie vouchera z wybrana usługą (bądź możesz tez spytać jej na co ma ochotę).

Podaruj mamie chwilę dla siebie

Uważam, że wypad do SPA bądź gorących źródeł jest super relaksem dla niej, być może i nawet przez to poprawi się jej samopoczucie oraz samoocena. Po za tym może pozna nowe osoby, dzięki czemu nie będzie sama. Z pewnością bardzo niezbędnym prezentem będzie sprzęt RTV/AGD ( w zależności od tego jaki masz budżet i wiesz co potrzebuje młoda mama). Może to być wyciskarka do smoothie/soków, elektroniczna niania, bądź bidon/kubek termiczny. Kosmetyki są również super upominkiem, ale nie kupuj pierwszego lepszego z półki żelu pod prysznic czy balsamu, lecz poszukaj oryginalnego i ciekawie zapakowanego zestawu kosmetyków. Następnym pomysłem jest poduszka do karmienia – fasolka. Posiada uniwersalny rozmiar więc nie ma problemów podczas zakupów. Istnieją różne wersje: z gąbki (sztywniejsze) lub z groszkiem w środku. Dużo osób poleca sztywną, bo lepiej podtrzymuje dziecko w czasie karmienia. Warto wziąć pod uwagę fakt, aby fasolka miała zdejmowany pokrowiec, gdyż dla mamy będzie bardziej komfortowe szybkie wypranie i wysuszenie go. Warto zatrzymać się przy pieluszkowym wózku, albo nad opakowaniem pieluch – to bardzo popularny prezent na baby shower. W internecie jest wiele takich propozycji, lecz zrobiony przez Ciebie będzie nie tylko prezentem od serca, ale także wzbogacony o Twoja wyobraźnię i kreatywność. Warto pamiętać, że pieluszek na rynku jest bardzo dużo.

Prezent dla dziecka, który ucieszy także mamę!

Różnice nie widać tylko pod względem wielkości, lecz też miękkością oraz zorientować się czy dziecko ma alergię na zwykłe pieluchy. Przed takim zakupem lepiej wybadać sytuację u mamy w domu, aby nie popełnić gafy. Na koniec przede wszystkim wpadłam na propozycję zakupienia ubranek i zabawek dla maleństwa. Jedna wskazówka: warto kupić większy rozmiar ubranek, gdyż dziecko bardzo szybko rośnie, bądź już urodzi się duże. Trzeba spojrzeć dokładnie na jakość ubranek, bez żadnych udziwnień (typu koraliki, koronka), dużymi lub małymi guzikami, albo przyczepionymi rzeczami, które mogłyby zostać przez dziecko połknięte. Co do zabawek najlepiej zwrócić uwagę na kolorowe, wesołe i przykuwające uwagę. Jeszcze większą pociechą dla niemowlęcia będzie, jeżeli zabawka szeleści, drży, albo wydaje różne dźwięki, lecz szczególnie ważną uwagę powinno się zwrócić na to, aby ten dźwięk zabawek nie był za głośny.

Redakcja mamine.pl