Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Kwasy na skórę

24 kwietnia 2020

Kwasy są bardzo pomocne przy różnych problemach skórnych aczkolwiek należy ich używać zgodnie z zaleceniami producenta lub kosmetyczki, aby nie wyrządzić sobie krzywdy.

Na co działają kwasy?


W zależności od rodzaju kwasu może on nam pomóc na przebarwienia, mniejsze blizny, zaskórniki czy nawet zniwelowanie i wyleczenie trądziku.
Działanie kwasów to usuwanie martwego naskórka, dzięki temu nasza skóra będzie lepiej pracowała, pory zostaną odetkane a poprzez regeneracje zauważymy lepsze nawilżenie,poprawę kolorytu skóry oraz będzie ona bardziej gładka. Bardzo ważnym elementem doboru odpowiedniego kwasu na nasze problemy skórne jest również poprawny dobór jego stężenia. Zaczynamy od najniższego i z czasem możemy zwiększać stężenie kwasu.


Osoby, które borykają się z wrażliwą lub delikatną cerą nie powinny bać się stosowania kwasów. Na rynka są dostępne produkty, np. kwas azelainowy, który bardzo dobrze odświeży i oczyści cerę wrażliwą. Ten kwas można stosować latem, gdyż nie wywołuje reakcji fotoalergicznych i fototoksycznych. Jest odpowiedni dla osób, które borykają się z tzw. rumieniem.

Jakie kwasy wybierać?


Dobrym wyborem na przebarwienia i lekkie blizny będzie kwas kojowy, który posiada właściwości depigmentacyjne, jak również kwas linolowy, który przywróci skórze równowagę i równomierny koloryt. Kwas mlekowy również będzie ratunkiem na blizny, gdyż bardzo dobrze wygładzą skórę i dodatkowo świetnie ją nawilża.
Kwas salicylowy pomoże na zaskórniki, wypryski i tłusta skórę. Odblokuje pory, oczyści skórę. Ma również działanie antybakteryjne.
Mało znanym kwasem jest kwas ferulowy, który ma ogromne znaczenie dla opóźnienia procesu starzenia a co za tym idzie redukcji zmarszczek. Jest doskonały dla cer dojrzałych.


Kwasy możemy również używać na całe ciało. Dostępne są mleczka czy balsamy z kwasami. Ratują one skórę po nadmiernym opalaniu, ciąży czy bardzo szybkiej utraty wagi co wiążę się z mniej elastyczną skórą.
Kuracje kwasami najlepiej zacząć w sezonie jesienno-zimowym lub wczesną wiosną, wtedy słońce nie jest najmocniejsze i nie uszkodzi nam wrażliwej i podrażnionej przez kwasy skóry. W czasie trwania kuracji nie możemy zapomnieć o używaniu kremu z filtrem minimum SPF 30 a najlepiej SPF 50. Krem zawsze używamy na dzień a kwasów na noc. Kuracja powinna trwać około 5 miesięcy, następnie robimy przerwę na 3-4 miesiące. Można używać kwasów cały rok, pamiętajmy wtedy o różnych stężeniach, które należy stosować w odpowiednich porach roku.
Efekty zauważalne są bardzo szybko, nawet po pierwszym użyciu aczkolwiek nie należy przerywać kuracji, gdyż skóra powróci do dawnego wyglądu.


Przed zastosowaniem kwasu na skórę należy wykonać test alergiczny aby sprawdzić jak nasza skóra zareaguje na dany kwas.
Zabiegi kwasami to zabiegi inwazyjne i nie powinno się ich stosować przy cukrzycy, otwartych ranach czy ciąży.
Dobór odpowiedniego kwasu oraz jego stężenia powinna doradzić kosmetyczka. Dlatego wybierz się do salonu kosmetycznego, aby osoba, która zna się na rzeczy, mogła pomóc dobrać Ci odpowiednie kwasy na skórę.

Przewijak twardy dla dziecka

Redakcja mamine.pl

Redakcja "Mamine" to polski portal internetowy, który skupia się na tematach związanych z lifestylem, macierzyństwem, dziećmi, zdrowiem, dietą, urodą oraz modą dla kobiet. Portal ten adresowany jest głównie do mam, przyszłych mam oraz wszystkich kobiet zainteresowanych prowadzeniem zdrowego i aktywnego życia oraz dbaniem o siebie i swoją rodzinę. Redakcja "Mamine" dostarcza czytelnikom praktyczne porady, ciekawe artykuły oraz inspiracje z zakresu opieki nad dziećmi, zdrowego odżywiania, pielęgnacji urody oraz aktualnych trendów w modzie. Jej celem jest wspieranie kobiet w codziennych wyzwaniach związanych z macierzyństwem i życiem rodzinnym oraz promowanie zdrowego stylu życia i pozytywnego podejścia do siebie i otoczenia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Nauka dziecka
Przewijak twardy dla dziecka
obozy gamingowe

Jesteś zainteresowany reklamą?

obozy gamingowe