Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak sobie radzić z alergią?

26 kwietnia 2020

Alergia to dość powszechny problem. Dotyczy zwłaszcza dzieci i pojawia się w okresie wiosennym. Wtedy wszędzie pełno jest pyłków i innych substancji unoszących się w powietrzu. Kiedy my cieszymy się, że w końcu możemy zdjąć kurtki i iść na długi spacer do parku, inni walczą z katarem, kaszlem, dusznościami czy zaczerwienioną skórą. Jednak na alergie są rozwiązania. Oczywiście wszystko zależy od człowieka, bo każdy z nas jest inny, są natomiast metody, które każdy z nas może spokojnie przetestować i wybrać dla siebie te najlepiej działające. Przedstawiamy proste sposoby na alergię.

Najprostsze działania przeciw alergii

Możesz uznać, że to rozwiązanie jest banalne, ale w wielu przypadkach najszybsze i najlepiej działa. Po prostu odwiedź swojego lekarza rodzinnego i zapytaj go o środki idealne na Twoją dolegliwość. Lekarze, mimo że nie mówią o tym zbyt często, polecą Ci nie tylko leki, ale także naturalne substancje pomagające ograniczyć lub zniwelować nieprzyjemne dolegliwości w trakcie uczulenia. Dlatego na początek zapytaj swoje lekarza czy zna jakieś naturalne substancje, które mogą pomoc.

Po drugie, najważniejsze jest rozpoznanie alergenu. Często nie wiemy od czego pojawia się alergia, narzekamy tylko, bierzemy leki i po sprawie. To rozwiązanie jest chwilowe i choć przynosi efekty to można je delikatnie zmodyfikować. Zróbmy badania albo sami sprawdźmy po czym dostajemy uczulenia. Jeśli okaże się, że mamy alergię na kurz, powinniśmy usunąć dywan. Jeśli to będzie np. sierść, nie kupujmy psa ani kota, chyba że jest to rasa, która posiada włosy. Najgorzej będzie w przypadku pylących roślin. Jednak i to możemy ograniczyć. Wystarczy przy największym nasileniu ograniczyć spacery i nie spędzać popołudnia na ukwieconej łące.

Istotna w przypadku alergii staje się również odpowiednia higiena. Sprawia ona, że z ciała czy przedmiotów nas otaczających usuwamy alergeny, czyli kurz i pyłki. Często powinniśmy myć ręce i brać prysznic po powrocie do domu. Dzięki temu pyłki, które pozostały na włosach, zostaną zmyte, co pomoże zmniejszyć objawy alergii. Regularnie wymieniaj również pościel, roztocza lubią się w niej gnieździć. Myj także owoce i warzywa przed zjedzeniem. Na ich skórce alergeny lubią się pojawiać.

Naturalne sposoby na alergię

Co ciekawe, istnieje naturalny sposób, na ograniczenie skutków wiosennej czy jakiejkolwiek innej alergii. Jest nią czarnuszka, a właściwie olej produkowany z jej nasion. Jej skuteczność była znana już dawno i dziś wraca do łask, gdyż bardzo pozytywnie oddziałuje na ludzki organizm. Najlepiej spożywać olej z czarnuszki na kilka tygodni przed rozpoczęciem się sezonu alergicznego. Można ją spożywać oddzielnie albo w połączeniu z innymi składnikami, ma bowiem specyficzny aromat. Najlepiej będzie dodać ją do sałatki, gdyż powinna być spożywana na zimno. Za pozytywny efekt w przypadku alergii odpowiada tymochinon, czyli substancja posiadająca właściwości przeciwzapalne, przeciwgrzybicze i wzmacniające nasz układ odpornościowy. Dzięki niej alergia stanie się krótsza, a objawy mniej intensywne niż zazwyczaj.

Redakcja mamine.pl

Redakcja "Mamine" to polski portal internetowy, który skupia się na tematach związanych z lifestylem, macierzyństwem, dziećmi, zdrowiem, dietą, urodą oraz modą dla kobiet. Portal ten adresowany jest głównie do mam, przyszłych mam oraz wszystkich kobiet zainteresowanych prowadzeniem zdrowego i aktywnego życia oraz dbaniem o siebie i swoją rodzinę. Redakcja "Mamine" dostarcza czytelnikom praktyczne porady, ciekawe artykuły oraz inspiracje z zakresu opieki nad dziećmi, zdrowego odżywiania, pielęgnacji urody oraz aktualnych trendów w modzie. Jej celem jest wspieranie kobiet w codziennych wyzwaniach związanych z macierzyństwem i życiem rodzinnym oraz promowanie zdrowego stylu życia i pozytywnego podejścia do siebie i otoczenia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Nauka dziecka
Przewijak twardy dla dziecka
obozy gamingowe

Jesteś zainteresowany reklamą?

obozy gamingowe