Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś

Szumi miś – zabawka, która zostaje z dzieckiem na dłużej

17 stycznia 2022 Szumi miś

Rodzice często zastanawiają się, jakie zabawki kupić dla swojego maluszka, który dopiero co przyszedł na świat. W pierwszej kolejności warto zaproponować mu takie, które grają różnego rodzaju melodie, bowiem dzieci uwielbiają kołysanki czy po prostu, piosenki. Dobrym wyborem na początek będzie zabawka szumi miś. Jak się okazuje, szumi miś może zostać z dzieckiem na dłużej i towarzyszyć mu nawet w przedszkolu.

Jak działa szumi miś?

Szumi miś wyglądem przypomina zwykłą przytulankę, jednak wyposażony jest on w mechanizm, dzięki któremu gra różnego rodzaju melodie. Dodatkowo posiada on magnesy na łapkach, dzięki którym może przytulać się do dziecka, zachęcając malucha do tego samego. Warto mieć na uwadze, że malutkie dzieci uwielbiają radosne melodyjki, a także przyjemne kołysanki, które ułatwiają im zasypianie. Szumi miś jest bardzo atrakcyjny dla dziecka pod względem wizualnym, jednak z drugiej strony nie jest on zbyt kolorowy, przez co nie przytłacza maluchów i nie stanowi dla nich nadmiernego bodźca.

Dla maluszków i nie tylko

Zakup szumi misia może okazać się prawdziwą inwestycją, bowiem często zostaje on z dziećmi dłużej, niż tylko do zakończenia okresu niemowlęcego. Każdy wiek rządzi się bowiem swoimi prawami, dlatego tradycyjne grzechotki czy gryzaki należy wtedy schować do szafy – dziecko interesuje się już nieco poważniejszymi rzeczami, które pomagają mu odkrywać świat. Inaczej jest jednak z szumi misiem, który w dalszym ciągu może stanowić ulubioną przytulankę. Co ciekawe, szumi miś towarzyszy często przedszkolakom, które słuchając delikatnych melodyjek, szybciej zasypiają. Niektóre dzieci potrzebują bowiem muzyki, aby zasnąć. Tradycyjne, szumiące zabawki dla niemowlaków wydają jednak zbyt monotonny dla kilkulatka dźwięk. O wiele lepiej zaproponować mu lekkie dźwięki, które wydobywają się z jego ulubionej maskotki. Pamiętajmy, że szumi miś może także uczyć dziecka empatii i odpowiedzialności, jeśli wykorzystywany jest na przykład podczas zabawy w dom. Misia można przewozić w wózku, na zabawkowej taczce czy nawet w rowerowym koszyku – istnieje wiele możliwości, dzięki którym pluszowy przyjaciel może zostać z dzieckiem na dłużej.

Pewność i bezpieczeństwo

Szumi miś został wykonany z najwyższej klasy materiałów, dzięki czemu jest w pełni bezpieczny dla dziecka. Co ważne, wydaje on delikatne melodie, w przeciwieństwie do wielu zabawek interaktywnych, których głośne dźwięki mogą powodować przebodźcowanie dziecka. Misia można w wygodny sposób zamontować do wózka lub łóżeczka, a to dzięki dodatkowemu paskowi.

Redakcja mamine.pl

Redakcja "Mamine" to polski portal internetowy, który skupia się na tematach związanych z lifestylem, macierzyństwem, dziećmi, zdrowiem, dietą, urodą oraz modą dla kobiet. Portal ten adresowany jest głównie do mam, przyszłych mam oraz wszystkich kobiet zainteresowanych prowadzeniem zdrowego i aktywnego życia oraz dbaniem o siebie i swoją rodzinę. Redakcja "Mamine" dostarcza czytelnikom praktyczne porady, ciekawe artykuły oraz inspiracje z zakresu opieki nad dziećmi, zdrowego odżywiania, pielęgnacji urody oraz aktualnych trendów w modzie. Jej celem jest wspieranie kobiet w codziennych wyzwaniach związanych z macierzyństwem i życiem rodzinnym oraz promowanie zdrowego stylu życia i pozytywnego podejścia do siebie i otoczenia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

kolonie dla dzieci
aranżacja pokoju dziecka
zdrowie dzieci

Jesteś zainteresowany reklamą?

zdrowie dzieci