Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Co zrobić, gdy wypadają nam włosy? Sprawdzone sposoby

26 maja 2021 włosy

Wypadanie włosów to problem, który dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. W obu tych przypadkach podłoże jest inne. Wszystko uwarunkowuje płeć. W przypadku mężczyzn najczęściej mamy do czynienia z łysieniem androgenowym. Jeśli chodzi o kobiety, to wypadanie włosów może być spowodowane gospodarką hormonalną. W obu przypadkach szkodliwy jest stres, nerwy oraz przebyte choroby. Jak pomóc sobie i zapobiec dalszej utracie włosów? Nie każdy przypadek da się szybko uratować, jednak są sposoby, które warto sprawdzić!

Wypadanie włosów u kobiet – podstawy pielęgnacji

Pierwszym krokiem, który należy podjąć na drodze do powstrzymania wypadania włosów, jest skupienie się na odpowiedniej pielęgnacji. Przede wszystkim trzeba wybrać szampon. Powinien być on delikatny, aby nie podrażniał i naruszał mocno skóry głowy. Kolejny etap pielęgnacji to wprowadzenie wcierki. Powinniśmy postawić na taką specjalnie dobraną do włosów wypadających. Regularne stosowanie wcierki pozwoli nie tylko na rozwiązanie problemu, ale także przyspieszy wzrost i pojawianie się “baby-hair”. Pamiętaj jednak o systematyczności! Warto dodać do pielęgnacji także inne zabiegi, jak np. olejowanie oraz powstrzymanie się od farbowania czy stylizowania na gorąco, przynajmniej na pewien czas.

Co zmienić oprócz pielęgnacji? Stop wypadaniu włosów!

Jak już wcześniej ustaliliśmy, wypadanie włosów może mieć różne podłoże. Dlatego też w większości przypadków nie wystarczy sama zmiana pielęgnacji. Często najlepszym sposobem jest zmiana swoich nawyków oraz stylu życia. Wiemy, że niełatwo jest np. wykluczyć stres z życia. Jednak warto zwrócić na to uwagę i wyjść z toksycznego otoczenia, jeśli codziennie towarzyszą nam nerwy i niepewność. Konieczne jest też zwrócenie uwagi na to, jak się odżywiamy oraz jakie witaminy dostarczamy organizmowi. W większości przypadków najlepszym rozwiązaniem jest wprowadzenie dodatkowej suplementacji. Więcej o witaminach na włosy, skórę i paznokcie znajdziesz na: http://kosmetykoholiczka.pl/.

Wypadanie włosów – to da się powstrzymać!

Jeśli chodzi o wypadanie włosów na tle androgenowym lub spowodowane chorobą, to jedynym rozwiązaniem jest udanie się do lekarza specjalisty. Trzeba to zrobić najszybciej, jak się da. Mamy wtedy największe szanse na rozwiązanie naszego problemu. Im wcześniej zaczniemy, tym szybciej zastopujemy wypadanie włosów. Tylko odpowiednio dobrane leczenie pomoże w przypadku łysienia na tle chorobowym. Dlatego jeśli tylko masz przesłanki co do tego, że łysienie jest spowodowane czymś innym, niż zła pielęgnacja czy stres, to natychmiast udaj się do lekarza!

Redakcja mamine.pl

Redakcja "Mamine" to polski portal internetowy, który skupia się na tematach związanych z lifestylem, macierzyństwem, dziećmi, zdrowiem, dietą, urodą oraz modą dla kobiet. Portal ten adresowany jest głównie do mam, przyszłych mam oraz wszystkich kobiet zainteresowanych prowadzeniem zdrowego i aktywnego życia oraz dbaniem o siebie i swoją rodzinę. Redakcja "Mamine" dostarcza czytelnikom praktyczne porady, ciekawe artykuły oraz inspiracje z zakresu opieki nad dziećmi, zdrowego odżywiania, pielęgnacji urody oraz aktualnych trendów w modzie. Jej celem jest wspieranie kobiet w codziennych wyzwaniach związanych z macierzyństwem i życiem rodzinnym oraz promowanie zdrowego stylu życia i pozytywnego podejścia do siebie i otoczenia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Kiedy warto stosować serum z witaminą C
kosmetyki do włosów

Jesteś zainteresowany reklamą?