Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak ćwiczyć na siłowni w ciąży?

7 marca 2022 zajęcia fitness

Kobiety w ciąży nie muszą całkowicie rezygnować z treningu. Jest on nawet wskazany, zwłaszcza jeśli do tej pory regularnie go wykonywały. Dla organizmu większym szokiem może być nagłe zaprzestanie aktywności fizycznej. A w ciąży zdecydowanie warto się ruszać. Trzeba robić to po prostu z głową i przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. Jak ćwiczyć na siłowni w ciąży? Dowiesz się z tego artykułu.

Agenda:

  1. Pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu
  2. Ogranicz kilogramy

Pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu

Każdy trening w ciąży, nawet rozciąganie czy zajęcia fitness, musi zostać poprzedzony porządną rozgrzewką. Kilkuminutowy bieg na bieżni na pewno tutaj nie wystarczy. Od niego należy rozpocząć rozgrzewkę, ale zaraz po nim trzeba przejść do rozgrzewania konkretnych partii ciała, jakimi będzie się pracować – można wykonać tutaj krążenia ramion, krążenia bioder czy delikatne dynamiczne rozciąganie. A co dalej? Następnie należy już przejść do właściwego treningu.

zajęcia fitness

Ogranicz kilogramy

Wbrew pozorom można go wykonywać z obciążeniem, tyle że nie należy z nim przesadzać. Jeżeli do tej pory kobieta w ciąży robiła przysiady ze sztangą, na którą nakładała dodatkowe pięćdziesiąt kilogramów, teraz powinna ograniczyć się do dwudziestu kilogramów, by ćwiczenie było bezpieczniejsze dla niej i jej dziecka. W ramach rekompensaty warto natomiast zastosować większą ilość powtórzeń. Mniejszym ciężarem łatwiej można będzie zrealizować ten cel, a i mięśnie otrzymają odpowiedni bodziec do tego, by dalej wzrastać.

Istnieją też oczywiście specjalne zajęcia fitness kierowane do kobiet w ciąży. To właśnie z nich powinny skorzystać panie, które nie czują się zbyt pewnie i boją się ćwiczyć na własną rękę. Warto również zgłosić się do trenera.

Jak ćwiczyć na siłowni w ciąży? Podsumowanie

Będąc w ciąży nie musisz rezygnować z ćwiczeń na siłowni, lekko je zmodyfikuj. Skup się na odpowiedniej rozgrzewce i trzymaj się mniejszego obciążenia. Jeśli nie jesteś pewna, udaj się do trenera czy specjalisty.

Przewijak twardy dla dziecka

Redakcja mamine.pl

Redakcja "Mamine" to polski portal internetowy, który skupia się na tematach związanych z lifestylem, macierzyństwem, dziećmi, zdrowiem, dietą, urodą oraz modą dla kobiet. Portal ten adresowany jest głównie do mam, przyszłych mam oraz wszystkich kobiet zainteresowanych prowadzeniem zdrowego i aktywnego życia oraz dbaniem o siebie i swoją rodzinę. Redakcja "Mamine" dostarcza czytelnikom praktyczne porady, ciekawe artykuły oraz inspiracje z zakresu opieki nad dziećmi, zdrowego odżywiania, pielęgnacji urody oraz aktualnych trendów w modzie. Jej celem jest wspieranie kobiet w codziennych wyzwaniach związanych z macierzyństwem i życiem rodzinnym oraz promowanie zdrowego stylu życia i pozytywnego podejścia do siebie i otoczenia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Nauka dziecka
Przewijak twardy dla dziecka
obozy gamingowe

Jesteś zainteresowany reklamą?

obozy gamingowe