Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Najciekawsze pomoce Montessori w Internecie

28 września 2022 montessori


Obecnie w internecie można znaleźć naprawdę wiele ciekawych wskazówek, które pozwalają realnie przyczynić się do prawidłowego rozwoju dziecka już od najmłodszych lat jego życia. Chcesz kupić zabawki Montessori, które są polecane przez wielu specjalistów zajmujących się wychowaniem dzieci? W takim razie sprawdź kilka najciekawszych zabawek oraz czym tak właściwie są pomoce Montessori w kwestii rozwoju dziecka.

Czym są zabawki Montessori?

Popularne zabawki Montessori to takie, które przede wszystkim są wykonane z najwyższą starannością oraz z naturalnych materiałów, które są w 100% bezpieczne nawet dla najmłodszych dzieci. Warto dodać, że pomoce Montessori w kwestii rozwoju dziecka mają przedstawiać maluchowi świat taki, jaki jest w rzeczywistości. Według założeń metody Montessori nie ma mowy o zabawkach, które nie byłyby zgodne z rzeczywistym światem – nie kupisz w tym przypadku zabawek takich, jak np. różowe krowy lub jednorożce.Jakie zabawki Montessori są najlepsze? Spis najciekawszych produktów

Pomoc Montessori to takie, które wpływają bezpośrednio na rozwój malucha już od pierwszych tygodni jego życia. Zabawki tego typu mogą oddziaływać na zmysły, poprawiać motorykę małą oraz wspomagać naukę pisania i liczenia. Oto kilka ciekawych zabawek Montessori, w jakie warto zainwestować:

 

  • kocyki stymulacyjne,
  • kostki manipulacyjne,
  • puzzle i układanki drewniane lub z bezpiecznych tworzyw sztucznych,
  • maskotki z wizerunkami zwierząt,
  • karty liczbowe,
  • drewniany zestaw do majsterkowania,
  • kolorowe koraliki do układania w formie kostek,
  • pojemniczki na kredki w różnych kolorach,
  • krążek manipulacyjny,
  • kółko do odrysowania półkuli jako podstawowe pomoce Montessori.

 

Oczywiście powyższe propozycje to tylko niektóre produkty, jakimi warto się zainteresować jeśli chodzi o zabawki Montessori. Wybór produktów tego typu na rynku jest naprawdę ogromny. Dzięki temu będziesz w stanie idealnie dopasować pomoce Montessori do wieku swojego dziecka – te doskonale nadają się zarówno dla najmłodszych dzieci np. w formie maskotek o wyglądzie zwierząt, a także dla kilkuletnich dzieci do nauki liczenia, jak i rysowania.

Pomoce Montessori – czy są drogie?

Średnie ceny, w jakich dostępne są zabawki Montessori zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych np. puzzle drewniane i klocki, ale mogą także sięgać nawet do kilkuset złotych. Wiele zależy od tego, dla jakiego przedziału wiekowego przeznaczone są pomoce Montessori oraz z jakich materiałów wykonany jest konkretny produkt. Aby wspomóc procesy rozwojowe dziecka, warto zainwestować w tzw. stolik Pitagorasa, tablicę ułamków dziesiętnych, a nawet tablicę geometryczną.

 Pamiętaj zawsze o tym, aby pomoce Montessori wybierać tak, by były dopasowane do potrzeb Twojego dziecka w zależności od stopnia jego rozwoju i potrzeb. Funkcjonalne zabawki sprzedawane jako pomoc Montessori to zawsze dobry sposób, aby zająć swojemu dziecku czas w ciągu dnia, a dodatkowo zachęcić go do nauki poprzez zabawę.

Redakcja mamine.pl

Redakcja "Mamine" to polski portal internetowy, który skupia się na tematach związanych z lifestylem, macierzyństwem, dziećmi, zdrowiem, dietą, urodą oraz modą dla kobiet. Portal ten adresowany jest głównie do mam, przyszłych mam oraz wszystkich kobiet zainteresowanych prowadzeniem zdrowego i aktywnego życia oraz dbaniem o siebie i swoją rodzinę. Redakcja "Mamine" dostarcza czytelnikom praktyczne porady, ciekawe artykuły oraz inspiracje z zakresu opieki nad dziećmi, zdrowego odżywiania, pielęgnacji urody oraz aktualnych trendów w modzie. Jej celem jest wspieranie kobiet w codziennych wyzwaniach związanych z macierzyństwem i życiem rodzinnym oraz promowanie zdrowego stylu życia i pozytywnego podejścia do siebie i otoczenia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Nauka dziecka
Przewijak twardy dla dziecka
obozy gamingowe

Jesteś zainteresowany reklamą?

obozy gamingowe