Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Hydrolat- z czym to się je?

8 maja 2020

Słowo hydorlat na pewno, każdemu z nas obiło się kiedyś o uszy, ale nie zawsze tak było, hydrolat dopiero od niedawna zaczął zyskiwać popularność. Czy wiemy czym on jest? Czy znamy jego rodzaje lub właściwości? Wielu właśnie przez brak wiedzy, nie posiada tego cudeńka w swoich łazienkach. A szkoda, bo jest on dla wielu ratunkiem dla swojej skóry. Hydrolat to nic innego, jak woda kwiatowa powstała w procesach destylacji roślin. Natomiast w kwestii działania najprościej mówiąc jest to naturalny zamiennik toniku. Hydorlat ma wiele cudownych właściwości dla naszej skóry w zależności od roślin, z których jest zrobiony.

Rodzaje hydrolatów

Wyróżniamy między innymi:


*hydrolat z lipy – łagodzi oparzenia, zadrapania, swędzenie i siniaki. Zawiera witaminy B, E i C. Na skórze tworzy warstwę ochronną. Jest idealny do skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień.


*hydrolat z dziurawca – ma właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne, łagodzi podrażnienia oczu oraz poparzenia słoneczne. Działa napinająco oraz wygładzająco. Przeznaczony do wszystkich rodzajów cery.


*hydrolat z lawendy – odświeża i uspokaja skórę. Wykazuje silne działanie antyseptyczne i przeciwzapalne, reguluje wydzielanie sebum, co sprawia, że nadaje się do pielęgnacji cer tłustych, mieszanych i trądzikowych.


*hydrolat z bławatka – wykazuje działania kojące, łagodzi zmęczone, podrażnione i podpuchnięte oczy, działa przeciwzapalnie, redukuje drobne podrażnienia.


*hydrolat z nasion dzikiej marchwi – silnie regeneruje i zmiękcza naskórek, łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia. Idealny do cery wrażliwej i zaczerwienionej.


*hydrolat z kwiatów gorzkiej pomarańczy – przywraca blask i rozświetla skórę. Obkurcza popękane naczynia krwionośne, łagodzi i zmniejsza zaczerwienienia oraz odtłuszcza skórę. Idealny do cery dojrzałej oraz naczynkowej.


Ze względu na to, że hydorlaty są delikatne i mają Ph zbliżone do naszego ludzkiego, można je bez problemu stosować na wrażliwą skórę.

Jak stosować hydrolat?


Zatem wiemy już czym jest hydrolat, znamy przykłady i właściwości, pojawia się pytanie jak stosować hydrolat? Możemy go stosować na kilka sposobów.


1. Jako tonik, do odświeżania cery po przebudzeniu zamiast wody lub w miejsce drogeryjnego toniku.
2. Jako mgiełka odświeżająca cerę w ciągu dnia lub w czasie upałów,
spray wykończeniowy jako ostatni krok makijażu, który zdejmuje pudrowość i nadaje naturalnego wykończenia,
3. Wody kwiatowe są dodawane do maseczek, w szczególności tych glinkowych. Spray na podrażnienia po goleniu, spray łagodzący po opalaniu, spray i wcierka do włosów, naturalne perfumy to właśnie te produktu w których znajdziemy hydorlat, bądź których hydrolat może być zamiennikiem.


Hydrolaty możemy uznać za naturalne, pełnowartościowe produkty zarówno do stosowania na twarz, jak i na całe ciało. Są doskonałym uzupełnieniem w codziennej pielęgnacji, a dodatkowo, ze względu na subtelny zapach, mogą one znacznie przyczynić się do poprawy naszego dobrego samopoczucia. Wystarczy tylko sięgnąć po ten właściwy, dostosowany do potrzeb skóry, a na długo będziemy mogli cieszyć się promienną i zdrową cerą.

Redakcja mamine.pl

Redakcja "Mamine" to polski portal internetowy, który skupia się na tematach związanych z lifestylem, macierzyństwem, dziećmi, zdrowiem, dietą, urodą oraz modą dla kobiet. Portal ten adresowany jest głównie do mam, przyszłych mam oraz wszystkich kobiet zainteresowanych prowadzeniem zdrowego i aktywnego życia oraz dbaniem o siebie i swoją rodzinę. Redakcja "Mamine" dostarcza czytelnikom praktyczne porady, ciekawe artykuły oraz inspiracje z zakresu opieki nad dziećmi, zdrowego odżywiania, pielęgnacji urody oraz aktualnych trendów w modzie. Jej celem jest wspieranie kobiet w codziennych wyzwaniach związanych z macierzyństwem i życiem rodzinnym oraz promowanie zdrowego stylu życia i pozytywnego podejścia do siebie i otoczenia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Nauka dziecka
Przewijak twardy dla dziecka
obozy gamingowe

Jesteś zainteresowany reklamą?

obozy gamingowe