Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Hipnotyzujące spojrzenie – sprawdzone triki w makijażu oka!

24 czerwca 2021

Pięknie podkreślone oko potrafi całkowicie odmienić cały makijaż. Najczęściej to właśnie na tym elemencie skupiamy się tworząc daną stylizację. Spojrzenie, które jest odpowiednio podkreślone makijażem jest naprawdę hipnotyzujące! Zwykle najbardziej zależy nam na optycznym powiększeniu oka, a także wydłużeniu i zagęszczeniu rzęs. Wszystko to możemy osiągnąć przez odpowiedni makijaż! Przedstawiamy kilka trików, które łatwo wykorzystasz przy make-upie na wielkie wyjście. Koniecznie je przetestuj i przekonaj się, jaką widać różnicę!

Jak optycznie powiększyć oko makijażem?

Bardzo często robiąc swój makijaż chcemy, aby nasze oko optycznie się powiększyło. Najprostszym trikiem jest tutaj wykorzystanie białej lub cielistej kredki. aplikujemy ją na dolną linię wodną oka. Taki zabieg delikatnie powiększa oko przez połączenie linii wodnej z białkiem. Dodatkowo warto rozpoznać, jak kształt oczu mamy. W zależności od tego musimy inaczej blendować cienie i dobierać je na powiece. Aby otworzyć oko i je wyciągnąć, warto skupić się na wykonturowaniu zewnętrznego kącika. Jednocześnie wtedy ładnie podniesiemy kontur twarzy! W zewnętrzny kącik warto dawać jaśniejsze cienie, które dobrze się rozblendowują. Wtedy całość nie będzie przytłaczająca i da najlepszy efekt.

Piękne i gęste rzęsy w makijażu – jak to osiągnąć?

Łącząc ten element z poprzednim, czyli powiększeniem oka, warto dobrze podkręcić rzęsy. W tym celu musimy użyć zalotki. Następnie możemy użyć najpierw odżywki, na to tuszu. Dzięki temu rzęsy będą grubsze, ale też dłuższe. Optycznie je zagęścimy! Teraz możemy dokleić wybrane sztuczne rzęsy, bądź też kępki. Całość stworzy razem genialny efekt hipnotyzującego spojrzenia. Jeśli chcesz taki efekt na co dzień, to możesz zdecydować się także na przedłużanie rzęs. Wtedy makijaż nie będzie już potrzebny! Więcej: http://przedluzanierzes.net.pl. Rzęsy są niezwykle ważnym elementem w całym makijażu. Czasem może nam się wydawać, że cienie na powiece wyglądają źle, bądź kreska jest za mocna, jednak razem z rzęsami tworzą dopiero spektakularny efekt!

Co jest jeszcze ważne w makijażu oczu?

Co ciekawe, w makijażu oczu ważne są… brwi! Ten element często jest nazywany ramą dla całej twarzy. To prawda! Bez brwi makijaż wygląda po prostu… komicznie. Nasze oczy potrzebują ładnie wyrysowanych brwi z uzupełnieniem prześwitów, aby całość mogła być idealna! Warto więc o tym pamiętać i skupić się na wszystkich tych elementach.

Redakcja mamine.pl

Redakcja "Mamine" to polski portal internetowy, który skupia się na tematach związanych z lifestylem, macierzyństwem, dziećmi, zdrowiem, dietą, urodą oraz modą dla kobiet. Portal ten adresowany jest głównie do mam, przyszłych mam oraz wszystkich kobiet zainteresowanych prowadzeniem zdrowego i aktywnego życia oraz dbaniem o siebie i swoją rodzinę. Redakcja "Mamine" dostarcza czytelnikom praktyczne porady, ciekawe artykuły oraz inspiracje z zakresu opieki nad dziećmi, zdrowego odżywiania, pielęgnacji urody oraz aktualnych trendów w modzie. Jej celem jest wspieranie kobiet w codziennych wyzwaniach związanych z macierzyństwem i życiem rodzinnym oraz promowanie zdrowego stylu życia i pozytywnego podejścia do siebie i otoczenia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Nauka dziecka
Przewijak twardy dla dziecka
obozy gamingowe

Jesteś zainteresowany reklamą?

obozy gamingowe