Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Jak podrasować zwykłą stylizację?

18 lutego 2022 modne torebki

Szukanie własnego stylu jest zabawą, próbowanie różnych stylów jest nierozłącznym elementem w jego znalezieniu. Jak zmienić styl? Jak zwalczyć z perfekcjonizmem? Jak podrasować codzienną stylizację?

Czego dowiemy się z artykułu?

  • Jak podrasować codzienną stylizację?
  • Jak zwalczyć perfekcjonizm?
  • Jakim stylem jest smal casual?

Jak podrasować codzienną stylizację?

Baw się modą i inspiruj się osobami, które uważasz za autorytet w sprawach związanych z wyglądem zewnętrzny. Nie musisz zawsze prezentować się idealnie. Często jest bowiem tak, że gdy za bardzo się starasz, efekt końcowy jest mizerny i nie współgra z włożonym wysiłkiem. A na pewno miałaś też takie sytuacje, że założyłaś na siebie pierwsze lepsze rzeczy wyciągnięte z szafy, dorzucając do nich modne torebki, i w ten sposób powstała niesamowita stylizacja, za jaką otrzymywałaś później mnóstwo komplementów. Moda musi być w pewnym stopniu naturalna. Nie można przesadnie się na niej skupiać, bo perfekcjonizm nie ma z nią zbyt wiele wspólnego. Chcąc tworzyć charakterne i oryginalne stylizacje, musisz dać sobie pozwolenie na popełnianie błędów. A oto kilka sposobów, jak możesz to zrobić.

Przede wszystkim zawalcz ze swoim perfekcjonizmem

Przede wszystkim zawalcz ze swoim perfekcjonizmem. Nie słuchaj głosu swojego wewnętrznego krytyka, który każdą stylizację będzie dokładnie oceniać i zwróci uwagę na to, czy wszystkie jej elementy idealnie do siebie pasują. Bo w rzeczywistości wcale nie muszą do siebie pasować. A nieraz jest tak, że rzeczy, które na pierwszy rzut oka wydają się być z kompletnie innej bajki, w połączeniu nagle nabierają nowej prezencji i tworzą udaną kompozycję. Nie musisz też trzymać się wyłącznie jednego stylu. Tworząc stylizacje, za każdym razem próbuj je uzupełniać innymi dodatkami – mogą to być modne torebki albo biżuteria. Koniecznie zaglądaj też do różnych miejsc z ubraniami, a nie tylko do najpopularniejszych butików. Na wspaniałe rzeczy natkniesz się nawet w lumpeksach. A to właśnie w sklepach odzieżą używaną najczęściej ubierają się znawczynie mody.

podrasowanie zwykłej stylizacji

Styl smart casual – jaki jest?

Styl smart casual jest połączenie luźnego ubioru z eleganckim. Po pierwsze ważna jest wygoda i funkcjonalizm. Postawienie na minimalizm w tym stylu jest oczywiste. Ważne jest aby w swojej stylizacji przemycić jedną rzecz elegancką i jedną luźną. Na przykład do jeansu założyć marynarkę. Często w firmach pozwalających na półformalny wygląd, styl smart casual występuje. 

Podsumowując aby podrasować swoje codzienne stylizacje wystarczy na postawienie na odważne kolory, fasony i dodatki. Sprawdzanie różnych stylów pomoże w wyborze swojego stylu. Warto stawiać na minimalizm, który nigdy nie wychodzi z mody, kolory, które w nim dominują to beż, biel, czerń, pastelowe odcienie, szary. Tworzenie stylizacji w tych kolorach to świetny wybór, podkreślić stylizację można ciekawymi dodatkami, na przykład: biżuterią.

Redakcja mamine.pl

Redakcja "Mamine" to polski portal internetowy, który skupia się na tematach związanych z lifestylem, macierzyństwem, dziećmi, zdrowiem, dietą, urodą oraz modą dla kobiet. Portal ten adresowany jest głównie do mam, przyszłych mam oraz wszystkich kobiet zainteresowanych prowadzeniem zdrowego i aktywnego życia oraz dbaniem o siebie i swoją rodzinę. Redakcja "Mamine" dostarcza czytelnikom praktyczne porady, ciekawe artykuły oraz inspiracje z zakresu opieki nad dziećmi, zdrowego odżywiania, pielęgnacji urody oraz aktualnych trendów w modzie. Jej celem jest wspieranie kobiet w codziennych wyzwaniach związanych z macierzyństwem i życiem rodzinnym oraz promowanie zdrowego stylu życia i pozytywnego podejścia do siebie i otoczenia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

w kosmetyczce męskiej
modne torebki
modne sukienki na wiosnę

Jesteś zainteresowany reklamą?

modne sukienki na wiosnę