Przewijak twardy dla dziecka – funkcjonalne rozwiązanie dla każdego rodzica

Usztywniany przewijak to wielofunkcyjne akcesorium, dzięki któremu łatwiej zapewnić maluchowi odpowiednie warunki wypoczynku w trakcie spaceru, kąpieli lub przewijania. Dlaczego każdy rodzic powinien mieć je w swoim domu? Jak wybrać przewijak odpowiedni dla swojego dziecka?

Dlaczego warto mieć usztywniany przewijak dla dziecka?

Przewijaki mają mnóstwo zalet. Najważniejsze z nich, to:

  • możliwość stabilnego podparcia na wózku lub łóżku,

  • interesujące motywy graficzne, które są przyjazne dla dzieci,

  • sztywne podparcie, które chroni kręgosłup dziecka przed obrażeniami,

  • miękka wyściółka, która poprawia komfort leżakowania,

  • odporność na działanie wody i różnych zanieczyszczeń,

  • właściwości antyalergiczne.

Ponadto przewijaki twarde na łóżeczko dla niemowląt są często pokryte specjalną folią, która zabezpiecza je przed wilgocią i chroni malucha przed odparzeniami.

Czym kierować się przy wyborze przewijaka?

Rodzic wybierający przewijak dla swojego dziecka powinien zwrócić uwagę na ich konstrukcję. Ważne, aby zapewniała ona stabilne podparcie w każdych warunkach. Dobrze wykonane przewijaki usztywniane można zamontować na komodzie, wózku lub dziecięcym łóżeczku. Zwykle posiadają one 4 nóżki montażowe, które stabilizują go w odpowiednim położeniu. Wybierając odpowiedni model, warto zwrócić uwagę na to, dla jakich łóżeczek są one zaprojektowane. Większość z nich jest dostosowana do mebli o szerokości 60 cm, ale w sprzedaży są też modele o dość niestandardowych wymiarach.

Kiedy warto skorzystać z przewijaka?

Jak sama nazwa wskazuje, przewijaki usztywniane na łóżeczko niemowlęce są zwykle używane do przewijania malucha. W praktyce korzysta się z nich znacznie częściej. Można ich używać np.:

  • w trakcie podróży, w celu zapewnienia dziecku optymalnych warunków wypoczynku,

  • podczas kąpieli i codziennej pielęgnacji dziecka,

  • w trakcie zabawy z dzieckiem,

  • w celu zapewnienia kręgosłupowi malucha właściwego odciążenia itd.

Przewijak to ergonomiczne akcesorium dziecięce, które nie zajmuje dużo miejsca i jest łatwe w czyszczeniu. Można je z łatwością umieścić w bagażniku samochodu. Dostępne w sprzedaży modele są pokryte materiałem antypoślizgowym, który zapewnia maluchowi maksimum bezpieczeństwa. Do ich produkcji używa się najczęściej pianki poliuretanowej i ceratki PVC, które charakteryzują się dużą wytrzymałością i niezawodnością.

Reasumując, dobry przewijak to akcesorium, które każdy rodzic powinien posiadać. Dzięki niemu łatwiej zapewnić maluchowi komfort i bezpieczeństwo w trakcie codziennej zabawy i czynności pielęgnacyjnych.

Redakcja mamine.pl