Najlepsze miejsce do spania i zabawy

Meblowanie przestrzeni dla dziecka jest oczywiście wymagającym zadaniem. Będziemy potrzebować szeregu mebli, akcesoriów i dodatków. A te zachwycają wyglądem, jakością wykonania oraz tym, że są bezpieczne. Niewątpliwie w pierwszym etapie najważniejszą przestrzenią dla maluszków są łóżeczka i kojce niemowlęce. To tam nie tylko śpią, ale również uczą się doświadczania świata, odpoczywają, świetnie się bawią. To podstawowy element wyprawki, który musi być idealnie dopasowany do potrzeb maluszków i oczywiście opiekunów.

Jakie łóżeczka i kojce niemowlęce wybrać?

Na rynku znaleźć można bardzo różnorodne łóżeczka i kojce niemowlęce, np. https://babyhit.pl/pol_m_Sen_Lozeczka-i-kojce_Lozeczka-niemowlece-247.html. Konkretny wybór będzie podyktowany potrzebami oraz tym, jaką ilością miejsca dysponujemy. Z pewnością dobre meble będą znacznie ułatwiać opiekę nad dzieckiem. I dlatego coraz częściej łóżeczko wykorzystywane jest jako kojec lub też odwrotnie. Poza tym wiele wariantów przypomina modele turystyczne, co sprawdza się na przykład w czasie podróży. Bez problemu można więc znaleźć najlepsze rozwiązanie, które będą świetnie się sprawdzać na co dzień. Łóżeczka i kojce niemowlęce to bardzo szeroka kategoria. I choć niektórzy podkreślają, że wcale nie potrzebują wydzielonej przestrzeni do zabawy dla malucha, to praktyka pokazuje, że chętnie z niej korzystają.

Najlepsze łóżeczka i kojce niemowlęce

Producenci oferują przede wszystkim łóżeczka drewniane. To klasyka gatunku. Wyjmowane szczebelki, regulowana wysokość i standardowe wymiary 120×60 cm lub 140x70cm sprawiają, że właśnie ten mebel gości w wielu polskich domach. Niektóre warianty są przyszłościowe i łóżeczko z czasem może zmienić się w tapczanik, a tym samym będzie służyć przez kolejne lata. Poza tym coraz modniejsze są modele z tworzywa z siatką. To łóżeczka i kojce niemowlęce w jednym. Wyglądają nowocześnie i często mają dodatkowe funkcje takie jak na przykład wibrowanie, co pomaga dziecku w zaśnięciu i uspokaja je. Tego typu mebel – często mobilny czy składany jest także wyposażony w przenośny przewijak, lampkę oraz pozytywkę odtwarzającą różne melodie.

Niektóre łóżeczka i kojce niemowlęce są także wyposażone w kółka. To pozwala łatwo i szybko przestawiać łóżeczko z jednego pomieszczenia do drugiego. Dzięki temu można mieć przy sobie malucha, gdy zajmujemy się czymś innym – gotujemy, pracujemy w ogrodzie czy też chcemy spotkać się na tarasie ze znajomymi. Wówczas taka bezpieczna i wygodna dla dziecka przestrzeń będzie idealnym miejscem na zabawę lub drzemkę. Tego typu meble także atrakcyjnie się prezentują.

Redakcja mamine.pl