Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś

Najlepsze miejsce do spania i zabawy

19 maja 2021 dziecko

Meblowanie przestrzeni dla dziecka jest oczywiście wymagającym zadaniem. Będziemy potrzebować szeregu mebli, akcesoriów i dodatków. A te zachwycają wyglądem, jakością wykonania oraz tym, że są bezpieczne. Niewątpliwie w pierwszym etapie najważniejszą przestrzenią dla maluszków są łóżeczka i kojce niemowlęce. To tam nie tylko śpią, ale również uczą się doświadczania świata, odpoczywają, świetnie się bawią. To podstawowy element wyprawki, który musi być idealnie dopasowany do potrzeb maluszków i oczywiście opiekunów.

Jakie łóżeczka i kojce niemowlęce wybrać?

Na rynku znaleźć można bardzo różnorodne łóżeczka i kojce niemowlęce, np. https://babyhit.pl/pol_m_Sen_Lozeczka-i-kojce_Lozeczka-niemowlece-247.html. Konkretny wybór będzie podyktowany potrzebami oraz tym, jaką ilością miejsca dysponujemy. Z pewnością dobre meble będą znacznie ułatwiać opiekę nad dzieckiem. I dlatego coraz częściej łóżeczko wykorzystywane jest jako kojec lub też odwrotnie. Poza tym wiele wariantów przypomina modele turystyczne, co sprawdza się na przykład w czasie podróży. Bez problemu można więc znaleźć najlepsze rozwiązanie, które będą świetnie się sprawdzać na co dzień. Łóżeczka i kojce niemowlęce to bardzo szeroka kategoria. I choć niektórzy podkreślają, że wcale nie potrzebują wydzielonej przestrzeni do zabawy dla malucha, to praktyka pokazuje, że chętnie z niej korzystają.

Najlepsze łóżeczka i kojce niemowlęce

Producenci oferują przede wszystkim łóżeczka drewniane. To klasyka gatunku. Wyjmowane szczebelki, regulowana wysokość i standardowe wymiary 120×60 cm lub 140x70cm sprawiają, że właśnie ten mebel gości w wielu polskich domach. Niektóre warianty są przyszłościowe i łóżeczko z czasem może zmienić się w tapczanik, a tym samym będzie służyć przez kolejne lata. Poza tym coraz modniejsze są modele z tworzywa z siatką. To łóżeczka i kojce niemowlęce w jednym. Wyglądają nowocześnie i często mają dodatkowe funkcje takie jak na przykład wibrowanie, co pomaga dziecku w zaśnięciu i uspokaja je. Tego typu mebel – często mobilny czy składany jest także wyposażony w przenośny przewijak, lampkę oraz pozytywkę odtwarzającą różne melodie.

Niektóre łóżeczka i kojce niemowlęce są także wyposażone w kółka. To pozwala łatwo i szybko przestawiać łóżeczko z jednego pomieszczenia do drugiego. Dzięki temu można mieć przy sobie malucha, gdy zajmujemy się czymś innym – gotujemy, pracujemy w ogrodzie czy też chcemy spotkać się na tarasie ze znajomymi. Wówczas taka bezpieczna i wygodna dla dziecka przestrzeń będzie idealnym miejscem na zabawę lub drzemkę. Tego typu meble także atrakcyjnie się prezentują.

Redakcja mamine.pl

Redakcja "Mamine" to polski portal internetowy, który skupia się na tematach związanych z lifestylem, macierzyństwem, dziećmi, zdrowiem, dietą, urodą oraz modą dla kobiet. Portal ten adresowany jest głównie do mam, przyszłych mam oraz wszystkich kobiet zainteresowanych prowadzeniem zdrowego i aktywnego życia oraz dbaniem o siebie i swoją rodzinę. Redakcja "Mamine" dostarcza czytelnikom praktyczne porady, ciekawe artykuły oraz inspiracje z zakresu opieki nad dziećmi, zdrowego odżywiania, pielęgnacji urody oraz aktualnych trendów w modzie. Jej celem jest wspieranie kobiet w codziennych wyzwaniach związanych z macierzyństwem i życiem rodzinnym oraz promowanie zdrowego stylu życia i pozytywnego podejścia do siebie i otoczenia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

kolonie dla dzieci
aranżacja pokoju dziecka
zdrowie dzieci

Jesteś zainteresowany reklamą?

zdrowie dzieci