Muślinowe prześcieradło do łóżeczka – dlaczego warto wybrać?

Muślin to materiał, który w ostatnim czasie cieszy się wyjątkową popularnością. Prześcieradła do łóżeczka czy pościele dziecięce z tej tkaniny są bowiem ciepłe, miękkie i co ważne – niesamowicie miękkie! Przemawia za tym ich delikatny i luźny splot, który zapewnia tę przyjemną miękkość i otulenie. I choć wyglądem może przypominać wątpliwej jakości tetrę, w istocie nie ma z nią absolutnie nic wspólnego. Tetra bowiem jest materiałem szorstkim i nieprzyjemnym w dotyku, muślin natomiast jest jej całkowitym przeciwieństwem. Delikatny, mięciutki i bezpieczny dla delikatnego i wrażliwego ciała maluszka. Czy można byłoby chcieć czegoś więcej?

Muślinowe prześcieradło do łóżeczka – idealne dla najmłodszych

Muślin to materiał, który – jak żaden inny, potrafi najlepiej spełnić oczekiwania najbardziej wymagających noworodków i niemowląt. Jest bezpieczny dla ich wrażliwego ciała, ponieważ nie powoduje alergii czy innych schorzeń o podłożu dermatologicznym. A co więcej, zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. W efekcie, maluch nie poci się, przez co ma zapewnione komfortowe warunki do snu i wypoczynku – niezależnie od temperatury otoczenia. Ponadto, właściwości termoregulacyjne tkaniny muślinowej, z jakiej wykonane są prześcieradła do łóżeczka, ograniczają potliwość u maluszków, zapewniając im bezpieczny i „oddychający” sen.

Antybakteryjne i antyalergiczne prześcieradło do łóżeczka

Muślin bawełniany, z jakiego produkuje się prześcieradła do łóżeczka, oprócz tego, że wykazuje się właściwościami termoregulacyjnymi, jest również antybakteryjny i odporny na grzyby oraz roztocza.  Z tego względu może być używany przez cały rok – niezależnie od panującej aury i temperatury. Cenne właściwości muślinu wykorzystali producenci artykułów dziecięcych, którzy nie tylko oferują prześcieradła do łóżeczka z tej tkaniny (zarówno do łóżeczek klasycznych, jak i kołysek czy koszy Mojżesza), ale również wysokiej jakości pościele!

Muślinowe prześcieradło do łóżeczek – czy tylko praktyczne i funkcjonalne?

Długo można byłoby rozprawiać o cennych właściwościach muślinu bawełnianego. I to nie tylko z uwagi na niekwestionowane walory użyteczne, ale również estetyczne. Podkreślić bowiem należy, że jest to tkanina zapewniająca nie tylko wyjątkową delikatność i miękkość, ale również atrakcyjny, dziecięcy design. Muślinowe prześcieradła do łóżeczek są bardzo dobre pod kątem jakości i nie przez przypadek określane mianem produktów luksusowych. Ich piękny wygląd idzie w parze ze starannym wykończeniem, dzięki czemu może być wybrane dla każdego maluszka – bez względu na płeć.

Redakcja mamine.pl