Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś

Gry dla dzieci

20 maja 2020

Jeśli chcemy odpowiednio zadbać o rozwój naszego dziecka to warto przyjrzeć się bliżej zabawką sensorycznym. Pomagają one rozwijać wzrok, słuch równowagę i inne zmysły naszego smyka. Mają one za zadanie stymulować rozwój umysłowy i fizyczny dziecka. Polecane są już od pierwszych miesięcy przyjścia niemowlęcia na świat. Są bardzo ciekawe. Mają różne faktury, które dziecko może poznawać poprzez dotyk. Często są też kolorowe, aby jeszcze bardziej wzbudzać uwagę i zachęcać maluszka do zabawy nimi. Gry sensoryczne dla dzieci są bardzo pomocne w wychowaniu ich. Możemy dać dziecku taką zabawkę bez obaw, że nie zwracamy na niego uwagi. Pozwala nam to na krótką chwilę dla nas samych, bez wyrzutów sumienia, że zaniedbujemy nasze pociechy. Jest to idealna forma spędzania czasu nie tylko dla maluszków, ale także i nas.

Co nam dają wspólne gry rodzinne?

Poprzez wspólną zabawę poznajemy nasze dziecko i chętniej spędzamy z nim czas. Możemy dzięki temu określać jego cechy charakteru i pierwsze wrażenia spojrzenia na świat. Jest to nauka nie tylko dla nich ale także dla nas rodziców. Jest to bardzo ciekawa forma spędzania czasu i urozmaicania go. Uściśla to nasze więzi rodzinne i zbliża do siebie. Jest to zdecydowanie lepsze niż pozostawienie dziecka samemu sobie lub z jakąś bajką w telewizji nawet jeśli wydaje się ona edukacyjna. Gry sensoryczne nie muszą być drogie. Możemy je znaleźć w wielu sklepach. Tych stacjonarnych jak i internetowych w najróżniejszych cenach i o najróżniejszych specyfikacjach. Mogą różnić się od siebie kształtem, kolorem ale także i właściwościami, które za sobą niosą podczas zabawy. Może być to także świetny prezent dla niemowlaka na chrzest, urodziny czy nawet przed narodzinami. Rodzice maluszka także na pewno bardzo ucieszą się z prezentu i tego, że dbamy o rozwój ich pociechy. Wystarczy chwilę o tym poczytać, a już mamy pewność, że dołożyliśmy cegiełkę do prawidłowego rozwoju małego człowieka. Jest to bardzo miły gest. Pokazuje to jak bardzo troszczymy się o tak małą istotkę, która ma przed sobą całe życie. Rodzice także na pewno go docenią, że dbamy o rozwój ich dziecka.

Gra na prezent dla dziecka

Jest to prosty sposób na zdobycie sympatii całej rodziny. Jest to świetnie rozwiązanie. Nie jest zbyt kosztowne, a niesie za sobą wiele radości i same korzyści dla każdej ze stron. Zabawką sensoryczną mogą być także różnego rodzaju plasteliny, piankoliny, gniotki, ciastoliny czy masy plastyczne, które świetnie wpływają na rozwój i wyobraźnie i małych i trochę starszych dzieci. Występują także zabawki, które świetnie pobudzają słuch i zdolności słuchowe maleństw. Są to różnego rodzaju grzechotki, pozytywki czy proste w obsłudze instrumenty. Bardzo dobrze rozszerzają spojrzenie na dźwięki i rozwijają słuch co w przyszłości może bardzo pozytywnie wpłynąć na rozwój muzyczny dziecka. Świetnym pomysłem są także z projektory świetlne wyświetlające np. gwiazdki na ścianie w pokoju maleństwa. Może to przykuć ich uwagę na dłuższy czas oraz ich rozbawić. To także w bardzo dużym stopniu rozwija wyobraźnie maleństwa.

Redakcja mamine.pl

Redakcja "Mamine" to polski portal internetowy, który skupia się na tematach związanych z lifestylem, macierzyństwem, dziećmi, zdrowiem, dietą, urodą oraz modą dla kobiet. Portal ten adresowany jest głównie do mam, przyszłych mam oraz wszystkich kobiet zainteresowanych prowadzeniem zdrowego i aktywnego życia oraz dbaniem o siebie i swoją rodzinę. Redakcja "Mamine" dostarcza czytelnikom praktyczne porady, ciekawe artykuły oraz inspiracje z zakresu opieki nad dziećmi, zdrowego odżywiania, pielęgnacji urody oraz aktualnych trendów w modzie. Jej celem jest wspieranie kobiet w codziennych wyzwaniach związanych z macierzyństwem i życiem rodzinnym oraz promowanie zdrowego stylu życia i pozytywnego podejścia do siebie i otoczenia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

kolonie dla dzieci
aranżacja pokoju dziecka
zdrowie dzieci

Jesteś zainteresowany reklamą?

zdrowie dzieci