Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Jak dbać o paznokcie?

22 maja 2020

Zdrowe i zadbane paznokcie to wizytówka każdej eleganckiej kobiety. Delikatna płytka narażona jest jednak codziennie na urazy i na działanie szkodliwych detergentów. W jaki sposób dbać o paznokcie?

Dlaczego paznokcie się łamią?

Łamliwość paznokci może być powodowana przez nadmierny stres, a także przez nieodpowiednią dietę. Czasem za tą przykrą przypadłością stoją uwarunkowania genetyczne, których niestety nie sposób zmienić. Na szczęście odpowiednio dobrana dieta, a także regularne stosowanie odżywek i kosmetyków pielęgnacyjnych pozwolą skutecznie poprawić kondycję paznokci i zapobiec ich nadmiernej łamliwości.

Na łamliwość paznokci i na ich rozwarstwianie się wpływ ma między innymi dieta uboga w cynk, żelazo, krzem i witaminy z grupy B. Dodatkowe problemy mogą powodować duże wahania temperatury oraz suche lub zbyt wilgotne powietrze. Oczywiście niewłaściwy sposób piłowania paznokci, również może sprzyjać powstawaniu uszkodzeń na ich powierzchni. Osoby z delikatnymi paznokciami nie powinny zbyt często stosować silnych detergentów i innych gospodarczych środków czystości.

Dieta na ładne paznokcie

Odpowiednie składniki diety pozwolą wzmocnić strukturę paznokci, dzięki czemu staną się one bardziej odporne na pękanie. Zbalansowana dieta bogata w składniki odżywcze pozwoli także odpowiednio nawilżyć i odżywić płytkę paznokcia, która stanie się gładka i błyszcząca.

Nasiona słonecznika oraz pestki dyni to doskonałe źródło cynku i żelaza, których obecność w diecie wzmacnia paznokcie i poprawia ich wygląd. Mak i sezam zawierają natomiast mangan, magnez i fosfor, które także są wyjątkowo ważnymi składnikami pokarmowymi. Ich niedobór pozwoli również uzupełnić regularne spożywanie suszonych owoców.

Suplementy na zdrowe paznokcie

Aby cieszyć się pięknymi paznokciami, konieczne jest także regularne korzystanie z odpowiednich odżywek i olejków pielęgnacyjnych. Do zdrowej diety warto również wprowadzić specjalne suplementy na paznokcie, które pozwolą w krótkim czasie uzupełnić niedobór najważniejszych substancji odżywczych, które odpowiadają za kondycję paznokci.

Najlepiej sprawdzają się preparaty zawierające krzemionkę naturalną, a także aminokwasy siarkowe. Krzemionka może być uzyskiwana ze skrzypu lub z bambusa i wzmacnia strukturę płytki paznokcia, przeciwdziałając rozwarstwianiu się budujących ją warstw. Popularne w kosmetologii związki siarki stymulują natomiast regenerację zniszczonych paznokci, przyspieszając regenerację ich budujących je komórek.

Manicure na łamliwe paznokcie

Nawet najzdrowsze paznokcie na świcie potrzebują regularnych wizyt u kosmetyczki, która przeprowadzi odpowiedni manicure. Pielęgnacja paznokci niewprawioną ręką może przyczyniać się do ich osłabienia, a nawet powodować ich rozwarstwianie się. Doświadczona manicurzystka zajmie się paznokciami.

W przypadku domowej pielęgnacji należy natomiast pamiętać o piłowaniu paznokci tylko w jedną stronę. Malowanie paznokci powinno natomiast zostać poprzedzone nałożeniem na ich powierzchnię odpowiedniej odżywki.

Przewijak twardy dla dziecka

Redakcja mamine.pl

Redakcja "Mamine" to polski portal internetowy, który skupia się na tematach związanych z lifestylem, macierzyństwem, dziećmi, zdrowiem, dietą, urodą oraz modą dla kobiet. Portal ten adresowany jest głównie do mam, przyszłych mam oraz wszystkich kobiet zainteresowanych prowadzeniem zdrowego i aktywnego życia oraz dbaniem o siebie i swoją rodzinę. Redakcja "Mamine" dostarcza czytelnikom praktyczne porady, ciekawe artykuły oraz inspiracje z zakresu opieki nad dziećmi, zdrowego odżywiania, pielęgnacji urody oraz aktualnych trendów w modzie. Jej celem jest wspieranie kobiet w codziennych wyzwaniach związanych z macierzyństwem i życiem rodzinnym oraz promowanie zdrowego stylu życia i pozytywnego podejścia do siebie i otoczenia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

w kosmetyczce męskiej
modne torebki
modne sukienki na wiosnę

Jesteś zainteresowany reklamą?

modne sukienki na wiosnę