Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Poste zasady, które sprawią, że Twoja twarz będzie nieskazitelnie gładka

14 kwietnia 2020

Resztki niedomytego makijażu, zanieczyszczenia powietrza, kurz, pył i martwy naskórek to wszystkie składniki, które mogą znajdować się na skórze po całym dniu funkcjonowania. Niejednokrotnie zaskórnik, przebarwienia czy łuszczenie się naskórka są efektem złej i niedokładnej pielęgnacji. Dlatego tak ważnym aspektem codziennego funkcjonowania jest odpowiednie oczyszczanie twarzy. Jeżeli nasza skóra nie zostanie odpowiednio potraktowania podczas pielęgnacji, skutki takiego zachowania mogą odbić się na naszym zdrowiu w zaskakujący sposób.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja twarzy?


Odpowiednie oczyszczanie twarzy to nie tylko zmywanie całodziennego makijażu, ale również szereg drobnych, niewymagających dużych umiejętności zabiegów. Aby zniwelować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych takich jak zaskórniki, suchość skóry czy zbyt duże jej przetłuszczanie, należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach:


1. Zawsze czytaj składy kosmetyków i wybieraj te, które nie posiadają w składzie alkoholu, który dodatkowo wysusza skórę. Należy pamiętać, że codzienne nawilżanie twarzy dotyczy również osób ze skórą tłustą, skłonną do wyprysków.

Oczyszczanie twarzy krok po kroku


2. Oczyszczaj skórę etapowo.
Krok pierwszy: demakijaż. Do tej czynności możesz użyć płynu do demakijażu czy oleju połączonego z emulgatorem. Ten krok to podstawa oczyszczania skóry z resztek makijażu czy zanieczyszczeń.
Krok drugi: ponowne oczyszczenie. Aby skóra była całkowicie czysta, należy umyć ją ponownie. Najlepiej sprawdzi się kosmetyk na bazie wody taki jak delikatna pianka myjąca czy żel do mycia twarzy. Tak oczyszczona skóra gotowa jest na dalsze kroki.


Krok trzeci: nawilżenie. Jednym z najważniejszych aspektów pielęgnacji, jest odpowiednie i systematyczne nawilżanie skóry. Taki zabieg może poprzedzać położenie serum, kwasu złuszczającego czy maseczki na zaskórniki, jednak zawsze należy pamiętać o kremie! Kremy w swoich składach posiadają glicerynę, która łagodzi działanie alkoholu, jednakże aby była ona skuteczna, należy łączyć ją z innymi substancjami. Wybieraj kremy z prostym i konkretnym składem, jednak uważaj na oleje, które mogą dodatkowo stwarzać ryzyko powstawania zaskórników.


3. Dbaj o odpowiednie warunki. Skórę twarzy należy osuszać jednorazowym bądź czystym ręcznikiem, tak aby zminimalizować ryzyko przenoszenia bakterii. Odpowiednie oczyszczanie twarzy to również odpowiednia higiena. Aby obniżyć zagrożenie powstawanie wyprysków należy ograniczyć dotykania twarzy brudnymi rękami. Dodatkowym aspektem, który pomoże w walce z zanieczyszczeniami jest częsta wymiana pościeli, gdzie odkłada się martwy naskórek i niekorzystne bakterie.


4. Jeżeli możesz, zrezygnuj z makijażu, zastępując go lekkimi kosmetykami nawilżającymi. Jeżeli wyjście z domu bez podkładu jest niemożliwe, spróbuj zastosować lekki krem BB, który w swoim składzie posiada substancje nawilżające ale również koloryzujące co pomoże wyrównać koloryt skóry. Codzienny, ciężki makijaż zapycha pory i podnosi ryzyko wystąpienia zaskórników.


5. Najważniejsza jest systematyczność. Aby zobaczyć efekty i utrzymać skórę w odpowiedniej kondycji należy pamiętać o codziennym jej oczyszczaniu i nawilżaniu. Nic co krótkotrwałe nie przynosi dobrych efektów, więc odpowiednie oczyszczanie twarzy musi być systematyczne i dokładne. Wtedy ryzyko wystąpienia zanieczyszczeń jest znacznie mniejsze.


Powyższe zasady to jedynie kamień milowy w możliwościach jakie daje nam codzienna pielęgnacja. Aby skóra była gładka, świetlista a występowanie niedoskonałości było związane jedynie z hormonami należy pamiętać, że odpowiednie oczyszczanie twarzy to kluczowy aspekt. Higiena, systematyczność i dokładność są w tym przypadku kluczem do sukcesu

Redakcja mamine.pl

Redakcja "Mamine" to polski portal internetowy, który skupia się na tematach związanych z lifestylem, macierzyństwem, dziećmi, zdrowiem, dietą, urodą oraz modą dla kobiet. Portal ten adresowany jest głównie do mam, przyszłych mam oraz wszystkich kobiet zainteresowanych prowadzeniem zdrowego i aktywnego życia oraz dbaniem o siebie i swoją rodzinę. Redakcja "Mamine" dostarcza czytelnikom praktyczne porady, ciekawe artykuły oraz inspiracje z zakresu opieki nad dziećmi, zdrowego odżywiania, pielęgnacji urody oraz aktualnych trendów w modzie. Jej celem jest wspieranie kobiet w codziennych wyzwaniach związanych z macierzyństwem i życiem rodzinnym oraz promowanie zdrowego stylu życia i pozytywnego podejścia do siebie i otoczenia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Kiedy warto stosować serum z witaminą C
kosmetyki do włosów

Jesteś zainteresowany reklamą?