Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Pierwszy instrument dla dziecka – co wybrać?

16 grudnia 2022 Pierwszy instrument dla dziecka


Dzieci od najmłodszych lat przejawiają zainteresowanie przedmiotami wydającymi dźwięki. Zabawki, które odgrywają piosenki i błyskają kolorowymi światłami, pozwalają na ćwiczenie zręczności i rozwijają wyobraźnię. Ciekawość dziecka warto podtrzymywać i obserwować zwiększające się umiejętności w zakresie obsługi przedmiotów interaktywnych. Szybko może okazać się, że nasza pociecha ma prawdziwy talent muzyczny. W takiej sytuacji warto zaproponować mu pierwszy instrument. Jak go wybrać?

Najprostsze instrumenty perkusyjne dla dzieci

W początkowym okresie życia dzieci chętnie sięgają po przedmioty, które wydają delikatne dźwięki po poruszeniu. Dlatego jednym z pierwszych instrumentów może być grzechotka lub kołatka. Zaliczają się one do grupy instrumentów perkusyjnych. Grzechotka dla dziecka może być drewniana i pomalowana na ciepłe kolory. Dzięki temu będzie to przedmiot chętnie sięgany przez naszą pociechę.

Rozwój koncentracji i koordynacji ruchowej

Wystarczy pokazać maluchowi, w jaki sposób trzeba potrząsać instrumentem, aby szybko zainteresować dziecko dźwiękami łagodnie wydobywającymi się z drewnianego kształtu. Nasza pociecha może szybko nauczyć się wybijać rytm do piosenki po mało skomplikowanym rytmie. Zabawę można też połączyć ze wspólnym klaskaniem. Dzięki temu zaszczepimy w dziecku zamiłowanie do muzyki i wesprzemy rozwój koordynacji ruchowej. Ponadto pozwoli to sprawdzić, jakie poczucie rytmu ma dziecko.

Zapoznanie z rytmem i melodią

Po opanowaniu pierwszego instrumentu warto zaproponować dziecku bardziej zaawansowane perkusjonalia. Dla nieco starszych dzieci dobrym przykładem będzie trójkąt, tamburyn, bębenek lub dzwonki, które potocznie przez wielu osób nazywane są cymbałkami. W tym przypadku maluch będzie mógł powoli zapoznawać się ze światem melodii, a nie tylko samym rytmem muzycznym. Zestawy instrumentów muzycznych pozwolą dziecku czerpać więcej radości, szczególnie jeśli będzie miało do dyspozycji przedmioty emitujące więcej niż jeden dźwięk jednocześnie.

Ciekawe instrumenty dęte dla dzieci

Dziecko w wieku około 4 lat zwykle będzie już miało zręczność odpowiednią do podjęcia większych wyzwań. Dobrym pomysłem będzie zakup instrumentu dętego, na przykład, melodyki lub fletu prostego. Są to bardzo popularne instrumenty, które nie wymagają inwestowania dużych środków. Jednocześnie maluch może ćwiczyć koordynację w układzie oko-ręka lub pracy obu rąk jednocześnie.

Wspólne chwile z najbliższymi

Instrumenty dla dzieci umożliwiają odgrywanie melodii przy użyciu jednego klawisza lub można nauczyć dziecko prostych akordów. W ten sposób możemy rozpocząć regularne wspólne granie i śpiewanie ulubionych piosenek. Być może następnym etapem będą bardziej dorosłe instrumenty, takie jak gitara lub keyboard. Może być to wstęp do stałego zainteresowania dziecka muzyką, która będzie odgrywać w jego życiu ważną rolę.

Sprawdź szeroką ofertę instrumentów dla dzieci w sklepie https://mojebambino.pl/533/Instrumenty-muzyczne.

Redakcja mamine.pl

Redakcja "Mamine" to polski portal internetowy, który skupia się na tematach związanych z lifestylem, macierzyństwem, dziećmi, zdrowiem, dietą, urodą oraz modą dla kobiet. Portal ten adresowany jest głównie do mam, przyszłych mam oraz wszystkich kobiet zainteresowanych prowadzeniem zdrowego i aktywnego życia oraz dbaniem o siebie i swoją rodzinę. Redakcja "Mamine" dostarcza czytelnikom praktyczne porady, ciekawe artykuły oraz inspiracje z zakresu opieki nad dziećmi, zdrowego odżywiania, pielęgnacji urody oraz aktualnych trendów w modzie. Jej celem jest wspieranie kobiet w codziennych wyzwaniach związanych z macierzyństwem i życiem rodzinnym oraz promowanie zdrowego stylu życia i pozytywnego podejścia do siebie i otoczenia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Nauka dziecka
Przewijak twardy dla dziecka
obozy gamingowe

Jesteś zainteresowany reklamą?

obozy gamingowe