Blog chmura tagów
Recenzja maszyny Juno by Janome E1015 0
Recenzja maszyny Juno by Janome E1015

Maszyna do szycia JUNO E1015 by JANOME, to urządzenie wykorzystywane na warsztatach naszej pracowni. Doświadczenia z szycia Juno E1015 opisuję w recenzji tej maszyny. Sprawdź co o niej myślę. Może Ci pomogę w podjęciu decyzji.  

Model został mi polecony do pracowni, w której prowadzę kursy szycia dla dorosłych oraz dla dzieci. No nie powiem: zachwyciła mnie cena, ale do końca pewna nie byłam czy właśnie tego chcę. Z nieufnością zamówiłam.


Co potrafi ta maszyna?

Potrafi szyć i to bardzo dobrze. Przez prawie rok użytkowania 9 egzemplarzy w pracowni i nie miałam (odpukuję, żeby nie zapeszyć) z nimi ani większych ani nawet mniejszych problemów. Osobiście uważam więc, że trudno jest tą maszynę zepsuć, nawet jeśli jest się zupełnym laikiem.


 

Szyje super, wręcz idealnym ściegiem tkaniny sztywniejsze, łatwe do szycie typu płótna bawełniane, lniane. Nieco gubi rytm na początku przy tkaninach cienkich lejących oraz cienkich dzianinach. To niestety wynika z braku regulacji docisku stopki. I nie ma na to rady, przy materiałach trudnych do szycia, trzeba ratować się specjalnymi stopkami, które szycie nam ułatwią lub ... trikami ;).


Co szyłyśmy na tej maszynie bez najmniejszych problemów?
Poszewki na poduszki, workoplecaki z tkaniny bawełnianej oraz poliestrów wodoodpornych, przeróżne woreczki, dekoracje, kosmetyczki, torby plażowe z podszewką, torby z grubych tkanin tapicerskich, lniane obrusy, zabawki, szyłyśmy washpapa i corco a także dzianinowe czapki i sukienki z jerseju, i wiele wiele innych. Na prawdę wszystko dało się uszyć osobom początkującym bez większych problemów.


Wyposażenie:

Maszyna nie jest zbyt bogato wyposażona ale tak na prawdę, ma (prawie) wszystko co jest przydatne w szyciu:

  • podstawowe ściegi do szycia, także elastyczne i ozdobne
  • wystarczającą regulację długości ściegu
  • wystarczającą regulację szerokości zygzaka
  • regulację naprężenia nici (nigdy nie miałyśmy problemu z wyregulowaniem ściegu)
  • wolne ramie
  • zatrzaskowe mocowanie stopek (bardzo ułatwia montaż stopki)
  • możliwość szycia wstecz
  • możliwość szycia podwójną igłą
  • chwytacz wahadłowy (moim zdaniem jest zaletą, solidny metalowy, ciężko go uszkodzić i znacznie łatwiej przy takim, niż przy rotacyjnym wyregulować zygzak)

W cenie 499 zł nie można oczekiwać wszystkiego. Jak już szycie okaże się dla Ciebie proste, łatwe i przyjemne i zapragniesz czegoś więcej, sprzedaj ją za połowę ceny i kup wypasionego mercedesa ....


POLECAM

Świetna maszyna dla początkujących, dla dzieci, dla osób szyjących hobbystycznie, sporadycznie, na warsztaty.
Maszynę możesz zamówić na stronie: https://mamine.pl/pl/p/Maszyna-do-szycia-JUNO-E1015/4126

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl