Blog chmura tagów
Nie kupiłam - sama uszyłam. Overlock JUKI MO-644D 0
Nie kupiłam - sama uszyłam. Overlock JUKI MO-644D

Postanowiłam przerwać swój konsumpcjonizm i przestać otaczać się przedmiotami (a zwłaszcza ubraniami!!), których powstanie budzi we mnie niezbyt pozytywne uczucia. A niestety takich rzeczy jest coraz więcej. Trudno znaleźć w sklepach ubrania, które powstały od początku do końca w Polsce. A jeśli już znajduje takie, to okazuje się, że rynek krawiecki niestety do ciekawych nie należy. Owszem są firmy produkujące w Polsce, tyle że wynagrodzenie tych szyjących wcale nie jest godziwe... Kupując ubrania w sieciówkach czy innych sklepach coraz częściej zastanawiam się, kto je uszył, gdzie powstał materiał, w jaki sposób, czy zawiera szkodliwe barwniki..... 

Dlatego pokochałam trendy #niekupilam #samauszylam #reuse #recycle 

Potrafię uszyć własne proste ubrania, wiem ile to zajmuje czasu i wiem ile kosztuje dobry gatunkowo materiał. Dlatego jeśli sukienka w rozmiarze 40 kosztuje 19zł, zapala mi się natychmiast czerwone światło..... I wcale nie gaśnie jeśli podobna sukienka kosztuje .... 600zł. 

 

czytaj całość »
Jak uszyć Workoplecak - tutorial 0
Jak uszyć Workoplecak - tutorial

Modny i wygodny: workoplecak. Szyją go wszyscy, a ci którzy szyć nie potrafią - kupują. Generalnie .... wstyd nie mieć ;) Przygotowałam dla was tutorial: jak uszyć workoplecak.

 

Workoplecak nie jest zbyt skomplikowany w szyciu, można go uszyć nawet nie mając wcześniej zielonego pojęcia o szyciu. Na warsztatach w mojej pracowni PITUPITU workoplecaki szyły wspólnie mamy z dziećmi, które nigdy wcześniej nie siedziały przy maszynie. W 2 godziny poradziły sobie fantastycznie. 

 

czytaj całość »
Recenzja maszyny Juno by Janome E1015 0
Recenzja maszyny Juno by Janome E1015

Maszyna do szycia JUNO E1015 by JANOME, to urządzenie wykorzystywane na naszych warsztatach w pracowni. Nasze doświadczenia opisuję w recenzji tej maszyny. Sprawdź co o niej myślę. Może Ci pomogę w podjęciu decyzji. 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl