Blog chmura tagów
Płock szyje szpitalne pluszaki - podsumowanie 0
Płock szyje szpitalne pluszaki - podsumowanie

Przez wiele miesięcy zastanawiałam się nad zorganizowaniem akcji charytatywnego szycia w Płocku. Myślałam i myślałam, szukałam i szukałam, bo to wcale nie było łatwe. Trzeba mieć pomysł, znaleźć miejsce, zorganizować materiały, przygotować akcesoria i maszyny do szycia. I chyba najtrudniejsze - poszukać osób, które będą chciały zaangażować się w taka akcję. 

 

czytaj całość »
Jak uszyć przytulankę ptaszka? 0
Jak uszyć przytulankę ptaszka?

Tym razem, w ramach przygotowania do szycia do akcji "Płock szyje szpitalne pluszaki" , która odbędzie się już 2.03.2019 instrukcja JAK USZYĆ PRZYTULANKĘ W KSZTAŁCIE PTASZKA. 

To kolejny tutorial, który nawet osobie zupełnie początkującej da możliwość uszycia tej prostej przytulanki. 

 

 

Możesz uszyć dowolną ilość takich zabawek i przynieść je na naszą akcję, wszystkie przekażemy dla Szpitala Świętej Trójcy w Płocku, na oddział pediatryczny dla przebywających tam dzieciaków. 

czytaj całość »
Jak uszyć przytulankę chmurkę? 0
Jak uszyć przytulankę chmurkę?

2.03.2019 w Płocku święto szycia! Szyjemy przytulanki dla dzieciaków przebywających na oddziale pediatrycznym w Szpitalu Świętej Trójcy. 

Jeśli jesteś potrafisz już szyć (choćby na poziomie minimalnym) i masz maszynę w domu - możesz uszyć w domu więcej maskotek i 2.03 przynieść je do nas. Im więcej zbierzemy i uszyjemy tym więcej dzieciaków dostanie taki prezent w szpitalu. Sprawa jest więc poważnej wagi!! :D

Dlatego publikuję mini tutoriale, a w nich instrukcja jak krok po kroku uszyć prostą zabawkę. 

czytaj całość »
Jak uszyć przytulankę słonia? 0
Jak uszyć przytulankę słonia?

2.03.2019 szyjemy w Płocku przytulanki dla dzieciaków przebywających na oddziale pediatrycznym w Szpitalu Świętej Trójcy.

Szyjemy wspólnie wraz z firmą Impall, które przywiezie do Płocka maszyny Juki. Szyjemy w Galerii Mazovia w godzinach 11.00-18.00. Każdy może przyjść (wystarczy pół godziny) aby własnoręcznie z nasza pomocą uszyć takiego przytulaka. Nawet nie musisz umieć szyć! Szycia spróbować mogą także dzieciaki - już 7-8 latki są w stanie z pomocą osoby dorosłej poszyć. 

To akcja dla wszystkich, ma na celu zachęcić do wyjścia z domu, pokazać że szycie na maszynie jest proste i przyjemne. A przede wszystkich ma pokazać, że warto robić drobne miłe rzeczy dla innych. 

Możesz także przygotować się do tego szycia. Dlatego publikuję mini tutoriale, które pokażą ci krok po kroku jak uszyć prostą zabawkę. Jeśli masz maszynę w domu - skorzystaj z tego poradnika i uszyj tyle maskotek ile chcesz i przyjdź wraz z nimi do Galerii 2.03 (sobota) aby poszyć z nami i przekazać nam swoje uszyte maskotki. 

czytaj całość »
Szyjemy dla dzieciaków z oddziałów szpitalnych - Płock 0
Szyjemy dla dzieciaków z oddziałów szpitalnych - Płock

A było to tak. W zeszłym roku w marcu bardzo bardzo chciałam zorganizować akcję szycie jaśków dla szpitala w Płocku. Ale nie szło, no nie szło. Nie było odzewu, wsparcia, szpitale nie chciały, nikt konkretnie się nie zadeklarował na to szycie i w końcu się rozeszło po kościach. Miesiące mijały a myśl o szyciu charytatywnym nie dawała mi spać.....

A potem zaczęły się dziać rzeczy....

 

czytaj całość »
Co kupić na prezent dla dziecka. 0
Co kupić na prezent dla dziecka.

Nie wiem jak u Was, ale u mnie coraz częściej prezenty dla dzieci stanowią duży problem. Prezent na urodziny, prezent na imieniny, prezent z okazji Dnia Dziecka, prezent na komunię, prezent bez okazji, prezent w nagrodę, prezent po prostu i na koniec prezent pod choinkę..... Uf. 

Pokoje dzieci pękają w szwach od niepotrzebnych zabawek, które cieszyły oko tylko przez pierwszą godzinę, a potem rzucone w kąt i nikomu niepotrzebne zbierają kurz. 

 

Dlatego ja coraz częściej sięgam po prezenty kreatywne, do nich można wracać, dzięki nim możemy spędzać czas wspólnie tworząc coś fajnego. A ponieważ jestem szyjąca.... pokażę Wam jakie są moje pomysły na prezent dla dziecka, które o szyciu marzy! 

 

czytaj całość »
Nie kupiłam - sama uszyłam. Overlock JUKI MO-644D 0
Nie kupiłam - sama uszyłam. Overlock JUKI MO-644D

Postanowiłam przerwać swój konsumpcjonizm i przestać otaczać się przedmiotami (a zwłaszcza ubraniami!!), których powstanie budzi we mnie niezbyt pozytywne uczucia. A niestety takich rzeczy jest coraz więcej. Trudno znaleźć w sklepach ubrania, które powstały od początku do końca w Polsce. A jeśli już znajduje takie, to okazuje się, że rynek krawiecki niestety do ciekawych nie należy. Owszem są firmy produkujące w Polsce, tyle że wynagrodzenie tych szyjących wcale nie jest godziwe... Kupując ubrania w sieciówkach czy innych sklepach coraz częściej zastanawiam się, kto je uszył, gdzie powstał materiał, w jaki sposób, czy zawiera szkodliwe barwniki..... 

Dlatego pokochałam trendy #niekupilam #samauszylam #reuse #recycle 

Potrafię uszyć własne proste ubrania, wiem ile to zajmuje czasu i wiem ile kosztuje dobry gatunkowo materiał. Dlatego jeśli sukienka w rozmiarze 40 kosztuje 19zł, zapala mi się natychmiast czerwone światło..... I wcale nie gaśnie jeśli podobna sukienka kosztuje .... 600zł. 

 

czytaj całość »
Jak uszyć Workoplecak - tutorial 0
Jak uszyć Workoplecak - tutorial

Modny i wygodny: workoplecak. Szyją go wszyscy, a ci którzy szyć nie potrafią - kupują. Generalnie .... wstyd nie mieć ;) Przygotowałam dla was tutorial: jak uszyć workoplecak.

 

Workoplecak nie jest zbyt skomplikowany w szyciu, można go uszyć nawet nie mając wcześniej zielonego pojęcia o szyciu. Na warsztatach w mojej pracowni PITUPITU workoplecaki szyły wspólnie mamy z dziećmi, które nigdy wcześniej nie siedziały przy maszynie. W 2 godziny poradziły sobie fantastycznie. 

 

czytaj całość »
Recenzja maszyny Juno by Janome E1015 0
Recenzja maszyny Juno by Janome E1015

Maszyna do szycia JUNO E1015 by JANOME, to urządzenie wykorzystywane na naszych warsztatach w pracowni. Nasze doświadczenia opisuję w recenzji tej maszyny. Sprawdź co o niej myślę. Może Ci pomogę w podjęciu decyzji. 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl